Aktualności

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku

data publikacji: 14/12/2023

KATEGORIA: Sołectwa

W dniu 13 grudnia 2023 r. na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego przedstawicielki Urzędu Gminy Rokietnica oraz reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Rokietnica miały przyjemność uczestniczyć w I Wielkopolskim Samorządowym Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Poznańskiego, zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Stęszewie. Organizatorem forum było Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski zapowiedział możliwości wsparcia finansowego dla Kół Gospodyń Wiejskich, m.in. w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Podczas spotkania nie zabrakło merytorycznych i wystąpień inspirujących przykładów działania Kół Gospodyń Wiejskich.

Jako jedną z perspektyw pozyskania środków zapowiedziano możliwość otrzymania środków przez KGW w ramach realizacji lokalnej strategii rozwoju od Lokalnych Grup Działania, w tym od Lokalnej Grupy Działania Dolina Samy działającej na terenie gmin Rokietnica, Kaźmierz, Szamotuły i Tarnowo Podgórne.

Przedstawiono „Program ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” oraz konkurs pn. „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa”.

Spotkanie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wzajemnej integracji Kół. Forum umiliły ludowe motywy muzyczne dudziarzy i akcenty kulinarne.

na zdjęciu widać baner, a przy nim po prawej stronie stoją dwie Panie w blond włosach, po prawej stronie stoi kobieta ubrana w marynarkę, długie blond włosy, obok niej stoi kobieta ubrana w białą bluzkę i krótkie blond włosy.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN