O Gminie

Współpraca ponadgminna

LGD Dolina Samy

Stowarzyszenie powstało w 2008 roku z inicjatywy gmin Szamotuły, Rokietnica, Kaźmierz i Tarnowo Podgórne. Wdraża Lokalną Strategię Rozwoju w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W swoich strukturach skupia przedstawicieli trzech grup społeczności lokalnej – samorządu, organizacji społecznych oraz rolników i przedsiębiorców.

STRONA INTERNETOWA: http://www.dolinasamy.pl/

Powiat Poznański

Powiat poznański stanowi lokalną wspólnotę samorządową tworzoną przez mieszkańców powiatu oraz terytorium 17. gmin: Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne.
Owe 17 gmin otacza miasto Poznań pierścieniem o szerokości około 25 kilometrów. Jest to jeden z 46 powiatów, które swoją siedzibę mają poza własnym obszarem tzn. w sąsiednich miastach mających prawa powiatu.

STRONA INTERNETOWA: http://powiat.poznan.pl/

Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Stowarzyszenie zrzesza gminy i powiaty Aglomeracji Poznańskiej, przez które należy rozumieć: Miasto Poznań, Powiat Poznański, gminy Powiatu Poznańskiego, Śrem, Szamotuły i Skoki oraz gminy i powiaty wykazujące silne związki z Aglomeracją Poznańską. Od 2010 roku jego członkiem jest również gmina Rokietnica. Siedzibą stowarzyszenia jest miasto Poznań. Jego celem jest m.in. wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Aglomeracji oraz gmin i powiatów w tym zakresie.

STRONA INTERNETOWA: http://www.aglomeracja.poznan.pl/

Zarząd Transportu Miejskiego

Celem działalności ZTM jest efektywne zarządzanie jakością publicznego transportu pasażerskiego w ramach lokalnego transportu zbiorowego oraz procesami ruchu w systemie transportowym miasta, a poprzez sterowanie procesami integracji gałęzi transportu oraz mobilności systemu poprawa warunków życia mieszkańców i standardów podróży osób podróżujących przez obszar metropolitalny Miasta Poznania. Porozumienie międzygminne z Gminą Rokietnica w zakresie lokalnego transportu zbiorowego zostało zawarte w 2014. Dzięki niemu możliwa była integracja z Miastem Poznań, a w jej ramach wprowadzenie wspólnego biletu, który znacznie obniżył koszty przejazdu.

STRONA INTERNETOWA: http://www.ztm.poznan.pl/

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN