Aktualności

Prawie 8 mln zł dofinasowania na kompleksową przebudowę dla Przedszkola Bajeczka w Rokietnicy

data publikacji: 15/03/2024

KATEGORIA: Oświata, Dofinansowania

Ważny cel + przemyślany pomysł + dużo ciężkiej pracy = To musiało się udać! 🙂

Przedszkole Bajeczka otrzymało niemal 8 mln złotych na kompleksową przebudowę i rozbudowę. To ogromny krok w kierunku rozwoju naszej społeczności. Wartość całego zadania wynosi ponad 11,4 mln zł (wkład własny to zatem 3,45 mln), te fundusze pozwolą na stworzenie idealnego środowiska dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Będzie funkcjonalnie i dostępnie – pojawią się rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb dzieci.

W ramach projektu powstanie 12 pełnowymiarowych sal przeznaczonych dla grup po 25 dzieci każda, z niezależnymi zapleczami sanitarnymi. Powstanie sala dydaktyczna ze sceną na spektakle i wydarzenia przedszkolne. W obiekcie pojawi się kuchnia z przeznaczeniem do obsługi cateringowej, nowe szatnie przystosowane łącznie dla 300 dzieci. Brzmi super, a to nie wszystko. Działać będzie winda/podnośnik platformowy umożliwiający korzystanie z obiektu przez osoby z niepełnosprawnością. W przedszkolu znajdzie się pomieszczenie do rehabilitacji, gabinet pedagoga, gabinet logopedy, pomieszczenie socjalne dla pracowników. Przebudowane zostaną pomieszczenia dla nauczycieli, kotłownia, ciągi i instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Obiekt wyposażony zostanie w panele fotowoltaiczne oraz pompę ciepła, a otaczający teren otrzyma nowy wygląd.

Ogromne podziękowania dla Pani Dyrektor, za zaangażowanie i determinację w działaniu. Takie pozytywne informacje to zawsze motywacja do dalszego działania.

zdjęcie przedstawia graficzną wizualizację przedszkola bajeczka. Budynek z płaskim dachem, widoczny od głównego wejścia. zdjęcie przedstawia graficzną wizualizację przedszkola Bajeczka, widok od tyłu z patio i miejscem do zabaw dla dzieci

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN