Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości i wręczenie Rokietnickiej Wierzby

data publikacji: 13/11/2023

KATEGORIA: Kultura

11 listopada tradycyjnie w Gminie Rokietnica świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Dla Gminy Rokietnica, od kilku lat dzień ten jest wyjątkowy podwójnie, z uwagi na radosne, historyczne wydarzenia oraz uroczystości związane z rozdaniem Rokietnickich Wierzb. Jest to wyróżnienie przyznawane od 2008 roku przez Wójta Gminy. Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, społecznik oraz osobowość. Wśród grona laureatów znajdują się wyjątkowi mieszkańcy, lokalne stowarzyszenia oraz firmy. Każdy z nagrodzonych wyróżnił się indywidualną, niepowtarzalną historią i udowodnił, że wartości takie jak współpraca, bezinteresowna pomoc, zaangażowanie w rozwój lokalnych inicjatyw są wpisane w ich DNA. Tegoroczni laureaci:

  • Kategoria Społeczna Odpowiedzialność Biznesu:  SIMNAT
  • Kategoria Społecznik: Gminne Stowarzyszenie Rokietnica 2000
  • Kategoria Osobowość: p. Karolina Miarka

Szczegółowe sylwetki tegorocznych laureatów znajdują się na stronie www.rokietnica.pl, w zakładce Zasłużeni dla Gminy – kliknij tutaj.

Sobotni wieczór 11 listopada był w Gminie Rokietnica świetną okazją do spędzenia niezapomnianego wieczoru, również za sprawą wystąpień zaproszonych gości: Antoniny Marii Waliszewskiej, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, Michała Grudzińskiego, aktora teatralnego oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy.

Współorganizatorami wydarzenia byli Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Bona Fide Stowarzyszenie Wielkopolan.

Zdjęcie przedstawia osoby stojące na scenie. Od lewej strony stoi mężczyzna w garniturze, białej koszuli i muszce, w dłoni trzyma statuetkę, następna osoba, to kobieta w zielonej sukni, czarnych butach na obcasie i blond, prostych włosach. Kolejna osoba to kobieta, w brązowych, prostych włosach i czarnej sukience, do kolan. Czwarta oosba od lewej strony to kobieta w długich, blond włosach, ubrana w czwarne spodnie i czarną marynarkę, buty czarne na wysokim obcasie. Kolejna osoba to mężyczna w krótkich włosach, w okularach, ubrany w garnitur. Ostatnia osoba, to mężyczna w garniturze, krótkich włosach, e złączonymi dłońmi na wysokości pasa. Tłem jest slajd z napisem Rokietnicka wierzba po prawej stronie i statuetką po lewej stronie.

 

 

 

 

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN