Aktualności

Inauguracja Roku Akademickiego w AWD

data publikacji: 02/10/2023

KATEGORIA: Seniorzy

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego w Rokietnickiej Akademii Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej.

Gaudeamus Igitur zabrzmi po raz piętnasty w poniedziałek, 23 października o godz. 18:00 w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Trakt Napoleoński w Rokietnicy.

W programie:

  • uroczyste otwarcie i krótka historia Akademii (AWD)
  • inauguracyjny wykład „Tłuszcze roślinne w diecie” wygłosi mgr Aleksandra Bykowska-Derda, doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
  • ceremonia otwarcia roku akademickiego 2023/2024 w wykonaniu prof. Krystyny Pecold pełniącej społeczną funkcję rektora AWD
  • wspólne odśpiewanie Gaudeamus
  • koncert Rokietnickiej Orkiestry Dętej pod batutą Zbigniewa Starosty

Uroczystość ma charakter otwarty i choć jest przeznaczona przede wszystkim dla seniorów, emerytów i rencistów zrzeszonych w stowarzyszeniach, także tych niezrzeszonych, to zapraszamy wszystkich, którzy zechcą towarzyszyć nam w tej niezwykłej uroczystości. Tych, co nie było im dane studiować i tych, którzy chcieliby przypomnieć swoje dawne studenckie czasy. Zapraszamy także młodzież, szczególnie z klas maturalnych.

Okazja jest wyśmienita, bowiem Akademia Wieku Dostojnego jest jedyną w Polsce! Z własnym logo i autorską nazwą! Istnieje już 15 lat i mamy nadzieję, że przetrwa wiele, wiele lat.

Zapraszamy.

Akademia Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN