Aktualności

Cykl warsztatów z Rokietnicką Orkiestrą Dętą – relacja

data publikacji: 19/09/2023

KATEGORIA: Seniorzy

Na grafice logotyp, na który składają się dwie postacie - zielona i pomarańczowa, z wyciągniętymi w górę rękoma oraz napis ROKIETNICKI KLUB SENIORÓW

Rokietnicki Klub Seniorów w okresie wiosenno-letnim zorganizował cykl warsztatów z Rokietnicką Orkiestrą Dętą. Były to spotkania w plenerze, które zgromadziły liczne grono seniorów oraz członków orkiestry.

Ostatnie z nich, zorganizowane 11 sierpnia 2023 r., zostało objęte Patronatem Honorowym Wójta Gminy Rokietnica. Byliśmy zaszczyceni obecnością Wójta oraz pozostałych gości na naszym spotkaniu.

Ciepły, letni wieczór oraz urokliwe miejsce nad stawem w Gospodarstwie Agroturystycznym P. Kortusa sprzyjały biesiadowaniu na łonie natury. Pan Zbigniew Starosta prowadzący orkiestrę podjął próbę pokazania seniorom, jak należy czytać nutki, jak należy je śpiewać. Młodzi adepci muzykowania z dumą prezentowali swoje instrumenty i z całą orkiestrą świetnie wykonywali światowe szlagiery. Pani Ewa Maternik zaprezentowała pakiet ćwiczeń wykonywanych w rytm muzyki granej przez orkiestrę, mobilizując seniorów do aktywności fizycznej. Kontynuacją biesiadowania była zabawa taneczna dla seniorów do muzyki, którą proponował DJ MAŁY. Na zorganizowanie spotkania seniorów z orkiestrą jako klub uzyskaliśmy środki finansowe z Gminy Rokietnica oraz z Powiatu Poznańskiego. Spotkanie uwiecznił na zdjęciach Marian Brandyk. Oto kilka z nich.

Na zdjęciu około 100 osób - seniorzy i członkowie Rokietnickiej Orkiestry Dętej. Za nimi staw. Dalej pole, drzewa i domy.

Na zdjęciu członkowie Rokietnickiej Orkiestry Dętej - osoby obojga płci, w różnym wieku. Wszyscy siedzą z instrumentami, przed sobą mają pulpity z nutami. Nad częścią z nich liście drzewa. Za nimi stoi prezes orkiestry Wojciech Nadolny. Dalej, ustawione na trawie zaparkowane samochody.

Na zdjęciu siedzący przy ławostołach seniorzy oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Rokietnica Bartosz Derech i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Gminnej Teresa Wieczorek. Za nimi drewniana altana, dalej pole. Po prawej stronie zdjęcia Ewa Maternik, która w lewej dłoni trzyma mikrofon, a prawą ręką wskazuje coś przed sobą.

Żółty baner, z lewej strony herb Gminy Rokietnica, z prawej strony napis Współfinansowane ze środków Gminy Rokietnica.

logotyp powiatu poznańskiego - kwadrat z zielonym obwodem, z jego prawym dolnym kątem złączone niebieskie serce, odwrócone o 90 stopni. Obok niebieski napis POWIAT POZNAŃSKI

Informacja:

  • W dniu 11 października 2023 Rokietnicki Klub Seniorów planuje zorganizowanie wyjazdu na grzyby. Zbieramy zapisy osób chętnych:

513 056 600 Bogusława Rzepka

502 534 395 Wanda Koralewska

Bogusława Rzepka

Prezes Rokietnickiego Klubu Seniorów

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN