Aktualności

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

data publikacji: 05/07/2022

KATEGORIA: Dofinansowania

Tłem jest zdjęcie budynku w budowie (rusztowania), na nim jest granatowy filtr. W lewym górnym rogu logo programu Polski Ład - kontur Polski wypełniony trójkątami o kątach ostrych w środku konturu. Trójkąty w trzech odcieniach koloru niebieskiego. Po prawej od tego biały napis "Rządowy Fundusz Polski Ład (w drugiej linijce) Program Inwestycji Strategicznych". Słowa "Polski Ład" pogrubione. Poniżej biały napis wielkimi, pogrubionymi literami "Gmina Rokietnica otrzymała 9 500 000 zł". W prawym dolnym rogu logotyp Banku Gospodarstwa Krajowego, po jego lewej stronie logotyp Polskiego Ładu.

 

Gmina Rokietnica, w ramach I edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, otrzymała 9 500 000,00 zł na realizację inwestycji pn.: „Sportowe Centrum – zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych wraz z budową infrastruktury towarzyszącej w miejscowości Rokietnica”.

Zadanie zostało przewidziane do realizacji w dwóch lokalizacjach.

Na terenie zielonego kompleksu za Szkołą Podstawową i Przedszkolem „Bajeczka” w Rokietnicy powstanie:

  • pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trawą naturalną wraz z opłotowaniem,
  • boisko „ORLIK” z polem do gry o wymiarach 26m x 50m, nawierzchnią z syntetycznej trawy piaskowej, bramkami 500 x 200 cm, piłkochwytami o wysokości 5m, ogrodzone siatką panelową oraz oświetlone lampami zainstalowanymi na 4 słupach,
  • boiska wielofunkcyjne o syntetycznej nawierzchni poliuretanowej z bieżnią okólną o długości 200 m, polem do gry w piłkę ręczną, 2 boiskami do koszykówki, rzutnią do pchnięcia kulą oraz skocznią w dal ogrodzone siatką.

Do kompleksu, tuż za kościołem w Rokietnicy od strony ul. Szamotulskiej, prowadzić będzie parking na 60 miejsc. Cały teren zostanie również odwodniony.

Natomiast na Polanie Rumpuciowej przy ul. Trakt Napoleoński, obok już budowanego i zaplanowanego wkrótce do otwarcia Skateparku, powstanie Pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw.

Jego duża pętla, złożona z dwóch torów asfaltowych o łącznej długości 440 m, z czterema wejściami i dziewięcioma zakrętami zaplanowanymi w zróżnicowanym pod względem poziomów terenie, umożliwi jazdę na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskach osobom o zaawansowanych umiejętnościach. Natomiast drugi tor asfaltowy, o długości 131 m, z łagodnymi przeszkodami, będzie dedykowany dzieciom. Wszystko uzupełni przydatna rekreacji mała architektura.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!