Aktualności

Kosmiczna misja ukończona

data publikacji: 24/06/2022

KATEGORIA: Dofinansowania, Sport

Niezwykłego spotkania z obcymi mogli doświadczyć uczestnicy Rodzinnej Gry Terenowej „Kosmiczna Misja”. 4 czerwca w wyznaczonych na terenie Gminy Rokietnica miejscach animatorzy oczekiwali na uczestników gry, poruszających się na rowerach. Trasa wynosiła ok. 11 km. Drużyny stawiły się licznie, w gotowości do podjęcia wyzwania.

Na każdym z wyznaczonych punktów kontrolnych drużyna musiała wykonać proste zadanie, po którego pomyślnym rozwiązaniu kosmici przekazywali również wiedzę dotyczącą sposobu na uratowanie naszej planety. Uczestnicy dowiedzieli się, że każdy z nas ma wpływ na ochronę Ziemi. Te z pozoru nieistotne działania w ujęciu jednostkowym nie robią wrażenia, jednak szerszym ujęciu mają moc. Segregować śmieci, tworzyć z nich coś nowego, oszczędzać wodę, dbać o czyste powietrze, szanować naturę i korzystać ze zrównoważonego transportu może każdy z nas. W tym ostatnim może pomóc powstający Węzeł przesiadkowy Rokietnica, którego otwarcie nastąpi już wkrótce.

Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji
UG Rokietnica

Na zdjęciu siedzący tyłem animator w niebieskiej koszulce, siedzący przy stole pod namiotem. Na przeciwko niego mężczyzna i dwóch chłopców - starszy i młodszy. Za nimi rowery. Dalej samochody, drzewa, budynki, ulica, zatoczka. Na zdjęciu siedzący tyłem animator w niebieskiej koszulce, siedzący przy stole pod namiotem. Na przeciwko niego mężczyzna, kobieta i dwie dziewczyny. Wszyscy w kaskach rowerowych i białych koszulkach z postaciami z serialu animowanego "Sąsiedzi". Za nimi rowery. Dalej samochody, drzewa, budynek, zatoczka.

Na zdjęciu 4 osoby - mężczyzna, kobieta i dwóch chłopców - starszy i młodszy. Chłopcy mają na twarzy maski. Kobieta i mężczyzna mają kaski rowerowe i trzymają kompozycję ze słomek. Stoją na ścieżce z kamieni pod drewnianą wiatą. Za nimi rośliny, fragment płotu, budynku, znaku drogowego. Na zdjęciu 4 osoby - mężczyzna, dziewczynka, chłopiec i kobieta stojący na trawie. Dzieci mają na głowie kaski rowerowe, dorośli - czapki z daszkiem. Przed nimi ułożona układanka z puzzli z obrazkiem statku kosmicznego i napisem KOSMICZNA MISJA. Za nimi drzewa iglaste, nad nimi błękitne niebo.

Baner przedstawiający logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Rodzinna Gra Terenowa „Kosmiczna Misja” została zorganizowana w ramach projektu pn. „Węzeł przesiadkowy Rokietnica” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 3 „Energia”, Działanie 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałanie 3.3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!