Aktualności

Budowa okularów – zmiana organizacji ruchu

data publikacji: 22/03/2023

KATEGORIA: Inwestycje

28 marca 2023 roku , w związku z budową tzw. okularów, tj. dwóch rond na ul. Szamotulskiej, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Utrudnienia dotyczyć będą przede wszystkim pieszych oraz pasażerów komunikacji, ale dotkną również kierowców.

Zmieni się lokalizacja przystanku Rokietnica/ROS dla linii podmiejskich ZTM numer: 832, 833, 834, 882, 891, 893 i nocnej 219.

Zmiana w lokalizacji przystanków Rokietnica/ROS:

– zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków na ul. Kolejowej zarówno w kierunku do Żydowa, jak i Poznania;

– zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku na ul. Szamotulskiej w kierunku do Napachania (pomiędzy ul. Kolejową a Szkolną);

W związku z powyższymi zmianami, od wtorku (28 marca) uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy Rokietnica/ROS na ul. Szamotulskiej (przed skrzyżowaniem z ul. Krótką) – dla autobusów jadących w kierunku Żydowa i Napachania. Utrzymane zostanie funkcjonowanie istniejącego przystanku na ul. Szamotulskiej przed skrzyżowaniem z ul. Krótką dla autobusów jadących w kierunku do Poznania.

Ważna informacja dla kierowców: nie będzie możliwy wjazd na parking ROS bezpośrednio z ronda. Wjazd na parking będzie możliwy od ulicy Koszycy.Na grafice fragment mapy Google, obejmujący fragmenty ul. Szamotulskiej, Szkolnej, Kolejowej, Koszycy, Krótkiej w Rokietnicy. Czerwoną kratką zaznaczony obszar prowadzenia robót budowlanych, obejmujący pobocza przy ul. Szamotulskiej i ul. Kolejowej. W miejscach dotychczasowych przystanków przekreślone znaki przystanków. Dodatkowy przystanek przy ul. Krótkiej. Zieloną przerywaną linią zaznaczony korytarz ruchu pieszego, prowadzący z parkingu ROS do ul. Szamotulskiej i przez nią.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!