Aktualności

Komunikaty ws. koronawirusa – Gmina Rokietnica

data publikacji: 14/04/2020

KATEGORIA: Komunikaty

Komunikat z dnia 27 maja 2020 r.:

Informujemy, że:

– na terenie Gminy Rokietnica potwierdzono 1 przypadek zachorowania na koronawirusa,

– na terenie Gminy Rokietnica na kwarantannie przebywa obecnie 8 osób w 5 miejscach.

Kwarantanna – zgłaszanie problemów

Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące kwarantanny nałożonej po przekroczeniu granicy prosimy kierować do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na adres: kwarantanna@poznan.uw.gov.pl lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod nr tel. 61 854 15 42 lub 61 854 19 17.

W przypadku zapytań skierowanych na podany adres mailowy, prosimy o precyzyjny opis stanu faktycznego (sytuacji) i wątpliwości czy żądań, które Państwo zgłaszacie.

Źródło: https://www.poznan.uw.gov.pl/wielkopolski-urzad-wojewodzki-komunikaty/kwarantanna-zglaszanie-problemow

Oficjalne źródła informacji:

1. Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/
2. Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie
3. Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja
4. Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu: https://www.poznan.uw.gov.pl/

 

Plakat. W tle wirus i kobieta w maseczce. Od góry Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i logotyp. Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem: 01. ZASADY OPUSZCZANIA DOMÓW droga z i do pracy, wolontariat w walce z COVID-19, niezbędne sprawy życia codziennego 02. ZASADY DLA POWRACAJĄCYCH DO POLSKI: -14-dniowa kwarantanna - zakaz wychodzenia z domu - obowiązkowa kwarantanna dla domowników osób, które zostały objęte kwarantanną po 31 marca kara za złamanie kwarantanny - do 30 tys. złotych 03. ZASADY KWARANTANNY: - zakaz wychodzenia z domu - zakaz wychodzenia do sklepu - zakaz spotykania się z innymi - obowiązek poddawania się kontroli policyjnej 04. ZASADY DZIAŁANIA HANDLU: - sklepy spożywcze i apteki działają - zakłady fryzjerskie i kosmetyczne są zamknięte - w sklepie mogą przebywać max. 3 osoby na stanowisko kasowe - obowiązek noszenia rękawiczek w sklepach 05. ZASADY ZACHOWANIA POZA DOMEM: - wyjścia z domu tylko w niezbędnych sprawach życia codziennego - obowiązek zachowania odległości 2 metrów - ograniczenie dostępu parków, bulwarów, promenad i zieleńców 06. WSPARCIE DLA SENIORÓW: - wsparcie bliskich osób przy zakupach czy opiece nad zwierzętami - zdrowie odżywianie i nawadnianie - ograniczanie wyjść z domu do niezbędnego minimum - bezpieczne zakupy w każdym sklepie od 10:00 do 12:00 07. ZACHOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZACHOROWANIA Objawy koronawirusa: katar, stan podgorączkowy (temperatura ciała powyżej 38 stopni C), objawy przeziębieniowe strategia działania: telefon do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub teleporada u lekarza POZ 08. ZASADY ZACHOWANIA W SKLEPACH, URZĘDACH, PLACÓWKACH: - stosowanie rękawiczek w sklepach - korzystanie z e-usług - płatność kartą - maksymalnie 3 klientów na jeden punkt handlowy na targowisku 09. ZASADY DOTYCZĄCE ZGROMADZEŃ: - zakaz zgromadzeń - dozwolona liczba osób w komunikacji publicznej - połowa miejsc siedzących - w kościołach może przebywać max. 5 osób (oprócz służby liturgicznej) 10. ZASADY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: - zdalna nauka - zakaz zgromadzeń - bezwzględny zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki innej osoby dorosłej Jeśli masz pytania, wątpliwości, zadzwoń na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 Sprawdzaj tylko wiarygodne źródła informacji: www.gov.pl/koronawirus

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!