Aktualności

Ważne informacje, komunikaty, zasady w związku z koronawirusem

data publikacji: 14/04/2020

KATEGORIA: Komunikaty

Ważne informacje dotyczące rozwiązań w odniesieniu do stanu epidemii

 1. Nowe obostrzenia na czas 27 marca – 9 kwietnia br. –> TUTAJ
 2. Obowiązujące obostrzenia i zasady bezpieczeństwa –> TUTAJ
 3. Pomoc z gminy dla przedsiębiorców w związku ze skutkami pandemii koronawirusa –> TUTAJ
 4. Możliwość złożenia wniosku do CEIDG elektronicznie –> TUTAJ
 5. Wsparcie ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej” –> TUTAJ
 6. Wyszukaj wsparcie dla swojej firmy –> TUTAJ
 7. Maseczki dla osób potrzebujących z terenu Gminy Rokietnica –> TUTAJ

Od 1 czerwca możliwa bezpośrednia obsługa interesantów UG Rokietnica

Od 1 czerwca br. wznowiona została bezpośrednia obsługa interesantów Urzędu Gminy Rokietnica z następującymi ograniczeniami:

– dotyczy zadań niezbędnych dla zapewnienia pomocy obywatelom;

– odbywa się w Biurze Obsługi Interesanta w Budynku C siedziby Urzędu – 1 osoba na jedno stanowisko obsługi. W pomieszczeniu Biura Obsługi Interesanta mogą znajdować się maksymalnie trzy osoby;

– w Budynku A Urzędu odbywa się z ograniczeniem do jednej osoby wyłącznie przy stanowisku obsługi zlokalizowanym w holu Budynku A, w godzinach przyjmowania interesantów t.j.: w poniedziałki od godziny 12.00 do 18.00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty:

 • Urząd Stanu Cywilnego – 61 8960 627;
 • Ewidencja ludności – 61 8960 626;
 • Dowody osobiste – 61 8960 602;
 • Podatki – 61 8960 624;
 • Inwestycje, drogi – 61 8960 625;
 • Zagospodarowanie przestrzenne – 61 8960 628;
 • Działalność gospodarcza – 61 8960 622;
 • Ochrona środowiska – 61 8960 616;
 • Fundusze zewnętrzne – 61 8960 619.

Przypominamy, że w urzędach należy nosić maseczkę oraz dezynfekować ręce przy wejściu.

Wszystkie pisma i wnioski w formie papierowej przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem urny umieszczonej w Biurze Obsługi Interesanta w Budynku C Urzędu z podaniem podstawowych danych kontaktowych (telefon i/lub adres e-mail).

Korespondencja zwrotna będzie przesyłana na adres podany we wniosku. Odbiór osobisty będzie możliwy w Budynku C i A Urzędu, w godzinach przyjmowania interesantów, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Dyżury Wójta Gminy Rokietnica odbywać będą się w kontakcie bezpośrednim w czwartki od godziny 10.00 do 12.00 wyłącznie po umówieniu poprzez nr tel.: 61 8960 634.

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, poprzez platformę ePUAP bądź e-BOI (elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta), za pomocą której można złożyć wniosek, oświadczenie, czy zawiadomienie, nie wychodząc z domu. To zapewni nam wszystkim bezpieczeństwo, a Państwu wygodę i oszczędność czasu.

Zarządzenie nr 47/2020 Wójta Gminy Rokietnica z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie: wprowadzenia określonych ograniczeń w obsłudze interesantów Urzędu Gminy Rokietnica


Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy informuje, że współpracuje z Policją w zakresie udzielania ewentualnej pomocy osobom objętym kwarantanną. W przypadku uzyskania informacji od funkcjonariuszy policji, dotyczącej w szczególności osoby samotnej, starszej lub niepełnosprawnej objętej kwarantanną, Ośrodek Pomocy Społecznej rozezna sytuację tych osób w celu sprawdzenia możliwości i konieczności objęcia ich wsparciem. W pierwszej konieczności rekomenduje się kontakt pracownika socjalnego za pomocą rozmowy telefonicznej.

Zabezpieczenie pomocy w formie posiłków i produktów
W sytuacji, w której osoba, w szczególności starsza, samotna lub niepełnosprawna, nie jest w stanie zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi pod nr telefonu 618145341 lub 693937288.

Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym
Również Policja prosi, aby w miarę możliwości, kontaktować się telefonicznie lub poprzez e-mail: dyżurny.tarnowo-podgorne@po.policja.gov.pl (na ten adres można zgłaszać popełnienie przestępstwa).
Komenda Główna Policji w Poznaniu uruchomiła stronę http://euslugi.policja.pl , która ułatwia kontakt z Policją i umożliwia załatwienie spraw bez wychodzenia z domu (również osobom niesłyszącym i słabosłyszącym).
Inne instytucje
Kolejne urzędy, instytucje (w tym m.in. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, Urząd Gminy w Tarnowie Podgórnym, Policja, itd.) ograniczyły możliwość bezpośredniej obsługi interesantów. Zalecamy, aby każdorazowo przed wizytą w danej placówce, skontaktować się z nią najpierw telefonicznie lub mailowo. Dzięki temu możliwe, że uda się uniknąć niepotrzebnego wychodzenia z domu.

Zachęcamy również do śledzenia wiarygodnych źródeł, gdzie można znaleźć informacje na temat wprowadzanych przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej zmian.

1. Głównego Inspektoratu Sanitarnego: https://gis.gov.pl/
2. Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie
3. Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja
4. Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu: https://www.poznan.uw.gov.pl/

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!