Aktualności

Informacja o pracach geologiczno – poszukiwawczych metodą sejsmiczną

data publikacji: 25/09/2019

KATEGORIA: Pozostałe

Grupa Sejsmiczna PL-167 Geofizyki Toruń S.A. wchodzącej w skład grupy kapitałowej PGNiG jako wykonawca prac zleconych przez FONIO S.A. z siedzibą w Warszawie rozpoczęła badania geofizyczne metodą sejsmiczną na terenie powiatów szamotulskiego, obornickiego i poznańskiego oraz miasta Poznań. Badania sejsmiczne zaprojektowane zostały na podstawie koncesji poszukiwawczych 14/2001/Ł oraz 3/2019/Ł wydanych przez Ministerstwo Środowiska oraz w obrębie obszaru bezkoncesyjnego i będą realizowane w trybie art.85a znowelizowanej ustawy Prawo geologiczne i górnicze.

Celem planowanych prac jest poszukiwanie i rozpoznanie struktur geologicznych związanych z występowaniem węglowodorów.

Planowane badania podzielone są na dwa etapy. W tej chwili zawierane są porozumienia dotyczące prac oraz wyznaczane są miejsca, w których umieszczone zostaną czujniki i gdzie przejeżdżać będą pojazdy wibrosejsmiczne. Kolejnym etapem jest rozkładanie czujników, które odbywać się będzie na początku października. Następnie rozpoczną się prace właściwe, również zaplanowane na październik.

Więcej informacji na temat badań znajduje się pod adresem: http://rokietnica.pl/aktualnosci/informacja-o-pracach-geologiczno-poszukiwawczych-metoda-sejsmiczna/

Dodatkowe informacje na temat prowadzonych prac w aspekcie realizowanego projektu można uzyskać w siedzibie grupy sejsmicznej.

Geofizyka Toruń S.A. Grupa Sejsmiczna PL-167

Inspektor ds. powiadomień i odszkodowań Jeżewski Jacek

Inspektor ds. powiadomień i odszkodowań Wesołowski Arkadiusz

Tel. 723-130-039

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!