kalendarium

KIEDY: 2023-09-16
GDZIE: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, ul. Przybrodzka 1
data publikacji: 11/09/2023

KATEGORIA: Kultura

Piknik MOTO EKO SPORT

Już 16.09.2023 r. spotkajmy się na Pikniku MOTO EKO SPORT, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy!
Przygotowaliśmy dla Was trzy strefy, które będą się wzajemnie uzupełniały:
– w strefie eko będziecie mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach takich jak np. szycie worków na owoce i warzywa, czy rozpoznawanie ziół nad którymi czuwać będzie BAZA Pracownia Spotkań Twórczych i Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Będą też alpaki, z którymi będziecie mogli się przywitać od Jo-alpa Joanna Sobierajska. Będzie z nami również Nadleśnictwo Pniewy, które nie tylko wesprze strefę eko, ale również i moto – a to już niespodzianka!
– strefa moto zaoferuje stoisko z autami elektrycznymi, gdzie będziecie mogli porozmawiać o nich z ekspertami z Grupy Cichy – Zasada, pokaz klasyków, który zapewni Zbigniew Kopras i Poznańskie Stowarzyszenie Klasyków PRL-u. Będzie z nami również Komenda Miejska Policji w Poznaniu, która przeprowadzi znakowanie rowerów w ramach programu Wiberoo oraz zapewni stoisko profilaktyczne (w tym pokaże Wam grę wielkoformatową i alkogoogle!). W strefie moto wspierać nas będą również WORD, OSK Żebrowski i Stowarzyszenie SEPERD, którzy opowiedzą m.in. o bezpieczeństwie ruchu drogowego, w tym również przy udziale zestawu ciężarowego, który przyjedzie z firmy GRAND Company International Transport. Ale to nie wszystko! Będziecie mogli również zobaczyć i przekonać się jak działa symulator dachowania! Takie emocje zapewni Automobilklub Wielkopolski! Dodatkowo Tor Poznań pokaże nam samochód bezpieczeństwa (safety car) i auta wyścigowe.
I to jeszcze nie koniec, bo w strefie moto będziecie mogli również zobaczyć pokazy pierwszej pomocy dzięki NZOZ MEDSEBATEAM przy wsparciu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy!
-strefa sport to strefa, którą prawie w całości do dyspozycji oddajemy najmłodszym, prawie, bo Stowarzyszenie Awejjosa zapewni Wam m.in. rodzinne rozgrywki w darta. Nad tą częścią wydarzenia czuwać będzie Champion SC przy wsparciu UKS2 Szamotuły i Nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy.
Przy organizacji wydarzenia wspierać nas będą również strażacy z OSP Mrowino, OSP Przybroda i OSP Chlewiska, a także Sołectwo Mrowino – Cerekwica, a o strefę gastronomiczną zadbają Panie z KGW Napachanie oraz Heksy i Gzuby – Panie z KGW z Mrowina
Na PIKNIKU MOTO EKO SPORT będziecie mogli również wziąć udział w wielu konkursach i zdobyć fantastyczne nagrody od naszych Partnerów i Sponsorów nagród!
Mamy dla Was m.in.:
  • auto na weekend od Grupy Cichy-Zasada
  • przejazd po torze Poznań z Mery Czepiel Driving
  • nocleg w Olandii – Krainie Wypoczynku i Konferencji
  • sesję fotograficzną od Marcin Rurarz Fotografia
  • vouchery na kajaki i SUPy od Przystań Lusówko
  • vouchery na kolację od Chill&Meal w Rokietnicy
  • vouchery na kawę i ciacho do kawiarni „O Matko” w Szamotułach
  • vouchery na treningi w EMS STUDIO Szamotuły
  • zaproszenia VIP na wydarzenia organizowane przez Grupę MTP, w tym na Retro Motor Show i Caravans Salon
  • i wiele, wiele innych nagród do wygrania o których będziemy na bieżąco informować na naszym profilu na FB!
Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Pan Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Jan Grabkowski Starosta Poznański, Pan Tadeusz Czajka Wójt Gminy Tarnowo Podgórne oraz Pan Bartosz Derech Wójt Gminy Rokietnica.
Wsparcia udzielili nam również: Powiat Szamotulski, Gmina Kaźmierz, Miasto i Gmina Szamotuły.
Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego.

Organizator – LGD Dolina Samy

Plakat - w kolorach turkusowym i białym. Tekst: STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA DOLINA SAMY ZAPRASZA NA PIKNIK MOTO EKO SPORT PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY. Poniżej grafika - zabytkowy samochód otoczony zieloną rośliną, nad nim 3 biegnące osoby i tekst: 16 września 2023 start 11:00. Poniżej: PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY i logotyp Powiatu Poznańskiego WIĘCEJ INFORMACJI NA facebook/dolinasamy W PROGRAMIE ZNAJDZIECIE WARSZTATY EKOLOGICZNE, KONKURSY Z NAGRODAMI, SYMULATOR DACHOWANIA, KONKURENCJE SPORTOWE , POKAZ PIERWSZEJ POMOCY, POKAZ KLASYKÓW, ZNAKOWANIE ROWERÓW I WIELE INNYCH ATRAKCJI! Poniżej loogtypy: organizatora (LGD Dolina Samy), Współorganizatora (Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy) Koordynator Projektu Michał Cieciora Radny Gminy Rokietnica, Patronat Honorowy - logotypy Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Powiat Poznański, Gmina Tarnowo Podgórne, Gmina Rokietnica. Poniżej logotypy sponsorów głównych i partnerów

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN