kalendarium

KIEDY: 2023-11-11
GDZIE: aula Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy, ul. Trakt Napoleoński 16
data publikacji: 27/10/2023

KATEGORIA: Kultura

II Paderewski Festiwal w Rokietnicy

11 listopada świętować będziemy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W Gminie Rokietnica również będziemy uroczyście obchodzić to wyjątkowe święto. O godz. 11:11 wystartuje 5 ROSbieg Niepodległości, o godz. 15:00 odbędzie się Msza św. w intencji ojczyzny, a o godz. 17:00 zostaną przyznane statuetki Rokietnickiej Wierzby w trzech kategoriach: osobowość, społecznik, społeczna odpowiedzialność biznesu. Po kilkuletniej przerwie wydarzenie zostanie ponownie udostępnione szerszej publiczności.

Uroczystość odbędzie się w ramach II Paderewski Festiwal pod patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego. Celem festiwalu jest pielęgnowanie pamięci o jednym z największych działaczy niepodległościowych, światowej sławy pianiście, kompozytorze, polskim dyplomacie i polityku – Ignacym Janie Paderewskim, który rozpalił serca poznaniaków do rozpoczęcia Powstania Wielkopolskiego. W ramach wydarzenia, przebiegającego w Poznaniu i kilku miejscach powiatu poznańskiego, zaplanowane zostały koncerty i wykłady przybliżające biografię Paderewskiego oraz przede wszystkim jego twórczość. Do udziału w tym przedsięwzięciu została zaproszona także Gmina Rokietnica. Właśnie 11 listopada 2023 r., w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy wystąpi Antonina Maria Waliszewska, multilaureatka ponad 60 konkursów pianistycznych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim, która zagra utwory Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina.

Utwory uzupełnione zostaną recytacjami w wykonaniu Michała Grudzińskiego – aktora Teatru Nowego w Poznaniu oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Rokietnicy.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w wydarzeniu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby posiadające bezpłatne zaproszenie. Będą one dostępne w Bibliotece Gminnej im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy od 6 listopada br. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

Na plakacie po lewej stronie zdjęcie Ignacego Jana Paderewskiego skierowanego w lewo. Po prawej na beżowym tle: II PADEREWSKI FESTIWAL 9-13.11.2023 Uroczystość wręczenia nagród ROKIETNICKIEJ WIERZBY Recital Antoniny Marii Waliszewskiej (fortepian) oraz występ Michała Grudzińskiego i uczniów SP im. Jana Brzechwy w Rokietnicy 11 LISTOPADA godz. 17:00 Aula Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, ul. Trakt Napoleoński 16 Odbiór bezpłatnych zaproszeń w Bibliotece Gminnej od 6 listopada br. Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny na stronie WWW.TEATR-MUZYCZNY.PL/II-PADEREWSKI i kod QR Na dole logotypy: organizatorów (Bona Fide, Instytut Skrzynki), patronów honorowych (Starosta Poznański, Dwór Skrzynki) i partnerów (m.in. Gmina Rokietnica)

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN