Aktualności

Złóż oświadczenie i otrzymaj decyzję podatkową wcześniej

data publikacji: 23/01/2023

KATEGORIA: Komunikaty

Przypominamy, że podatek na dany rok podatkowy dla osób fizycznych ustalany jest przez Urząd Gminy w indywidualnych decyzjach, w których podana jest kwota podatku, wysokość rat i numer wirtualnego konta bankowego, na który należy wpłacać podatek. Podatek w kwocie do 100,00 zł rocznie płatny jest w jednej racie, powyżej 100,00 zł – w czterech ratach. Decyzje podatkowe będą wystawiane po 1 lutym br. i w pierwszej kolejności będą wysyłane do osób, które wyraziły zgodę na komunikację z Urzędem w sprawach podatkowych drogą elektroniczną przez platformę ePuap. Aby tą drogą otrzymać korespondencję dotyczącą podatków, należy do dnia 29.01.2023 r. złożyć stosowne oświadczenie. Podatnikom, którzy podali do celów podatkowych adres korespondencyjny na terenie gminy Rokietnica w pierwszej kolejności decyzje będą dostarczane przez sołtysów poszczególnych gmin, a przy braku możności dostarczenia – będą wysłane tradycyjnie pocztą.

Referat Podatków i Opłat Lokalnych apeluje do Państwa o ustalenie kontaktu z Urzędem Gminy Rokietnica drogą elektroniczną przez platformę eBOI UG Rokietnica.

Założenie konta na tej platformie pozwoli na bezpieczne, wygodne, ekologiczne, a przede wszystkim szybkie dostarczenie Państwu decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego na 2023 rok. Niweluje to również problem z ewentualnymi niewłaściwymi adresami zamieszkania i do korespondencji, z koniecznością odbioru awizowanej przesyłki na Poczcie oraz zagubieniem i zniszczeniem decyzji.

Aby skorzystać z eBOI UG Rokietnica, wystarczy:

– posiadać profil zaufany

– wejść na stronę internetową www.rokietnica.pl – eBOI – Usługi przez Internet (zakładka w lewym górnym rogu strony lub zakładka Kontakt)

– zalogować się

– złożyć oświadczenie o woli kontaktu elektronicznego z Urzędem.

Stawki podatków na rok 2023 – TUTAJ

Prosimy o aktualizowanie wszelkich danych niezbędnych do dokonania wymiaru podatku, a przede wszystkim zmiany nazwiska, czy zmiany adresów zamieszkania lub adresów do korespondencji  w urzędowej bazie adresatów przez złożenie w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy stosownego wniosku o zmianę adresu do korespondencji (dostępny w Urzędzie).

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN