Aktualności

Wyniki ankiet dot. „Napoleonki” i „Szparagówki”

data publikacji: 29/09/2023

KATEGORIA: Dofinansowania

Drodzy Mieszkańcy!

Od otwarcia pumptracku na Polanie Rumpuciowej w Rokietnicy minęły ponad 3 miesiące. Miejsce to niezmiennie tętni życiem i pozytywną energią. Jest to dobry czas na podsumowanie ankiet, o których wypełnienie poprosiliśmy w czerwcu – właśnie w trakcie tego wydarzenia. Miało to związek z możliwością skorzystania z unijnego dofinansowania w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i koncepcją budowy dwóch nowych ścieżek rowerowych:

  • „Napoleonki” – ścieżki w ciągu ulic Trakt Napoleoński w Rokietnicy oraz ul. Poznańskiej i ul. Dojazd w Kiekrzu
  • oraz „Szparagówki” – ścieżki na trasie Rokietnica-Bytkowo-Sobota.

W ankiecie udostępnionej w wersji elektronicznej oraz tradycyjnie w wersji papierowej podczas otwarcia pumptrucku 16 czerwca 2023 r. wzięło udział ponad 1200 mieszkańców. To potwierdza rowerowy klimat w naszej Gminie.

Zebrane odpowiedzi umożliwiły określenie, że roczna liczba użytkowników dla ścieżek wynosiłaby odpowiednio: dla „Napoleonki” – 198 292 przejazdów rocznie oraz dla „Szparagówki” – 209 619 przejazdów rocznie.

Poniżej wykresy obrazujące udział procentowy poszczególnych odpowiedzi dla obu ścieżek rowerowych.

Na grafice wykres kołowy prezentujący rozkład odpowiedzi na pytanie "Jak często korzystał(a)byś z "Napoleonki"?" 29% procent ankietowanych odpowiedziało regularnie około 2 razy w tygodniu, 25% - codziennie, 22% - regularnie około 5 razy w tygodniu, 13% - okazjonalnie 1 raz z miesiącu, 11% - minimum 2 razy w roku

 

Na grafice wykres kołowy prezentujący rozkład odpowiedzi na pytanie "Jak często korzystał(a)byś ze "Szparagówki"?" 38% procent ankietowanych odpowiedziało - codziennie, 23% - regularnie około 2 razy w tygodniu, 17% - okazjonalnie 1 raz z miesiącu,15% - regularnie około 5 razy w tygodniu,  7% - minimum 2 razy w roku

Temat możliwości otrzymania dofinansowania na budowę ścieżek rowerowych jest nadal aktualny. Mamy wielką nadzieję, że zebrane dane przybliżą nas do jego otrzymania i realizacji inwestycji, z których skorzystaliby użytkownicy jednośladów w naszej Gminie. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN