Aktualności

Wyjazd integracyjny do kina WTZ ROKTAR

data publikacji: 29/11/2023

KATEGORIA: Kultura

Warsztat Terapii Zajęciowej realizuje zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami w zakresie pozyskania lub  przywracania umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w życiu. Okres jesienny w WTZ to przede wszystkim czas przygotowania prac na kiermasze świąteczne i na zamówienie. W natłoku pracy znaleźliśmy czas, aby po ponad 3 letniej przerwie wybrać się z naszymi uczestnikami do kina i tak dnia 13 listopada br., w ramach integracji społecznej, byliśmy w kinie na filmie „Uwierz w Mikołaja”. Film w klimacie Świąt Bożego Narodzenia z bardzo pozytywnym przesłaniem. Był śmiech, był moment wzruszenia. Do kina dojechaliśmy naszym autobusem, co prawda na dwa kursy, ale bez przesiadek i w komforcie. Bardzo się cieszymy, że nasz autobus służy nam nie tylko na codzienny dojazd na WTZ, ale także na wyjazdy do kina, do Poznania, na różnego rodzaju konkursy i imprezy integracyjne. Wyjazd do kina był możliwy dzięki sprzedaży prac uczestników na imprezach plenerowych, z których środki finansowe możemy przeznaczać na integrację społeczną. Już dziś zapraszamy Państwa na kiermasz świąteczny prac naszych uczestników, który będzie w naszym od 1 grudnia do 20 grudnia WTZ w godzinach od 7:00 do 15:00.

Przypominamy, że zakup autobusu był możliwy dzięki dofinansowaniu z PFRON, ze zbiórki przy kościele pw. Chrystusa Króla w Rokietnicy, ze zbiórki na portalu zrzutka.pl, z pieniędzy zebranych podczas Balu Sołtysów, z wpłat indywidualnych na konto Stowarzyszenia, ze środków własnych Stowarzyszenia, a także dzięki wsparciu finansowemu Gminy Rokietnica, za co serdecznie dziękujemy!

Elżbieta Kram

Stowarzyszenie ROKTAR

Na środku zdjęcia znajduje się autobus, w którym czekają uczestnicy wycieczki. Stoi on tyłem do osoby robiącej zdjęcie. Z autobusu jest wystawiona platforma umożliwiająca wjazd osobom jeżdżącym na wózku inwalidzkim. Na tej platformie jest mężczyzna, który o balkoniku wchodzi do autobusu. Obok znajduje się osoba asekurująca. W tle jest parking oraz sklep.

 Zdjęcie przedstawia grupę około 30 uczestników wyjazdu. Stoją przed wejściem do kina i przed napisem CINEMA CITY. Od lewej strony można zauważyć kasy kinowe. Sama grupa stoi w nierównych rzędach. Większość jest jeszcze ubrana w kurtki.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN