Aktualności

Rodzinna Gra Terenowa „Rowerem dookoła świata”

data publikacji: 30/04/2021

KATEGORIA: Sport

22 maja 2021 r., starty drużyn od godz. 10:00

Podczas niedawnych prac remontowych na Dworze w Rokietnicy, gdzie obecnie mieści się Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamojskich, pod podłogą jednej z sal odkryto sensacyjny list z 1939 roku. Z listu wynika, iż ówczesny właściciel dworu Otto von Hattelman na terenie swoich włości ukrył niebotyczny skarb. Informację o skarbie Otto zamieścił na kawałku płótna i podzieliwszy go na 7 części, przekazał swoim potomnym, aby po wojnie zebrali się razem i złożywszy obraz w całość, dokonali wydobycia skarbu. Niestety wojenna zawierucha rzuciła członków rodziny von Hattelman w różne zakątki świata od Azji po Australię i tam należy szukać szczątków tej tajemniczej łamigłówki.

W związku z powyższym odkryciem Urząd Gminy Rokietnica postanowił zorganizować wyprawę, której celem jest skompletowanie wszystkich części zaginionego obrazu. Wszyscy chętni, gotowi wziąć udział w tej wyprawie proszeni są o przeczytanie poniższego komunikatu.

 

Jest nam niezmiernie miło zaprosić mieszkańców Gminy Rokietnica na Rodzinną Grę Terenową pt.: „Rowerem dookoła świata”.

Gra adresowana jest do drużyn składających się z 2-5 osób, zdolnych do przejechania na własnych rowerach trasy ok. 20 km w tempie rekreacyjnym z przerwami na zadania. Trasa przebiegać będzie drogami gruntowymi, ścieżkami rowerowymi i ulicami z nawierzchnią asfaltową.

Start i meta zorganizowane zostaną na Polanie Rumpuciowej przy ul. Trakt Napoleoński i Szkolnej w Rokietnicy.

Gra spełnia wymogi bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19. Każda z drużyn przybywa na miejsce startu o ściśle określonej godzinie. Start kolejnych drużyn następuje co 5 minut, drużyny nie mają ze sobą styczności. Na punktach kontrolnych obowiązują zasady reżimu sanitarnego zawarte w aktualnych przepisach dotyczących stanu epidemii, co dotyczy zarówno uczestników, jak i organizatorów imprezy.

Każda z drużyn na starcie otrzyma kartę startową oraz mapę trasy z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, gdzie przygotowane będą zadania do wykonania – łatwe, rodzinne konkurencje. Czas trwania gry dla pojedynczej drużyny wynosi ok. 2,5 godz. Drużyna jest zobowiązana do zakończenia Gry w ciągu maksymalnie 4 godzin od momentu startu. Grę uznajemy za ukończoną, kiedy drużyna pokona całą trasę, zaliczając wszystkie zadania na punktach kontrolnych.

Uczestnicy Gry zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego. Gra odbędzie się niezależnie od pogody.

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą grę, przewidziane są drobne upominki ufundowane przez Gminę Rokietnica. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy spośród uczestników wylosujemy 5 nagród rodzinnych. Wszystkie upominki i nagrody wręczone zostaną na mecie.

Aby zgłosić chęć udziału drużyny w grze, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Będzie on dostępny do godz. 13:30 14 maja lub do wyczerpania limitu miejsc. Kapitan drużyny dokonuje zapisu wszystkich członków drużyny na jednym formularzu. Po otrzymaniu zgłoszenia na adres mailowy Kapitana drużyny zostanie wysłane potwierdzenie uczestnictwa z podaniem dokładnej godziny startu. Prosimy o jej dokładne przestrzeganie i nie przybywanie na start ani wcześniej ani później. W przypadku rezygnacji z udziału w Grze, Kapitan drużyny powinien niezwłocznie poinformować o tym fakcie organizatora poprzez przesłanie wiadomości mailowej na adres promocja@rokietnica.pl.

W Grze może wziąć udział maksymalnie 40 drużyn. Kolejność zgłoszeń decydować będzie o przypisanej godzinie startu drużyny, np. pierwsza zgłoszona drużyna zostanie przypisana na godz. 10:00, druga na godz. 10:05 itd.

Regulamin Gry

Zapraszamy do zabawy!

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!