Aktualności

Nowy integracyjny plac zabaw już wkrótce w Rokietnicy!

data publikacji: 01/02/2024

KATEGORIA: Dofinansowania

Na grafice logotyp Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (grafika czerwonego tulipana z zieloną łodygą i liściem, obok napis Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) oraz logotyp Dostępna przestrzeń publiczna (grafika czarnego ludzika stojącego na żółtym rombie, za nim drugi żółty romb połączony jednym bokiem z pierwszym, obok napis Dostępna przestrzeń publiczna)

Drodzy Mieszkańcy!

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie z programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o nazwie „Dostępna Przestrzeń Publiczna” – na realizację projektu ”Budowa integracyjnego placu zabaw w m. Rokietnica”. Inwestycja powstanie w centrum miejscowości na Polanie Rumpuciowej i będzie dostępna dla wszystkich dzieci.

Plac zabaw będzie integracyjny. Będą mogły z niego korzystać wszystkie dzieci, niezależnie od sprawności, wieku, zdrowia, indywidualnych predyspozycji i możliwości. Plac będzie obejmował dwie strefy: jedną o nawierzchni poliuretanowej, drugą o nawierzchni z piasku. Na nawierzchni z poliuretanu umiejscowiona zostanie karuzela integracyjna dla osób z trudnościami w poruszaniu się i korzystających z wózka inwalidzkiego. Będzie również bujak kubełkowy skonstruowany tak, by zabezpieczyć dzieci przed upadkiem. Na placu znajdzie się również: tablica z alfabetem Braille’a (dla dzieci niedowidzących), labirynt, kółko/krzyżyk, cymbałki i grzechotki (dla dzieci niedosłyszących), umożliwiające zabawę z wykorzystaniem zmysłu słuchu, wzroku i dotyku. Z kolei na nawierzchni z piasku znajdą się: huśtawka potrójna, huśtawka dziecko-rodzic zapewniająca wspólną i bezpieczną zabawę dziecka z opiekunem, huśtawka wagowa, piramida linowa, zestaw zabawowy domek na drzewie, zestaw do zabawy w piasku gwarantujący doznania sensoryczne oraz trening motoryki małej i kreatywności (w celu integracji sensorycznej), zestaw zabawowy kawiarenka, zestaw zabawowy remiza strażacka, bujak sprężynowy oraz karuzela słupowa. Dodatkowo projekt obejmuje niezbędne elementy małej architektury oraz nasadzenia i zieleń, które sprawią, że będzie to przyjazne miejsce.

Data zakończenia przedsięwzięcia zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie – 30.06.2024 r.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 572 726,44 zł, a dofinansowanie z PFRON 458 181,15 zł.

Na grafice mapa z umiejscowionym placem zabaw. Na projekcie: kolorem jasnozielonym nasadzenia tawuły japońskiej i jeżówki purpurowej, kolorem ciemnozielonym - nasadzenia irgi szwedzkiej odmiana Coral beauty, kolorem czerwonym - nasadzenia trzcinnika krótkowłosego. Na placu znajdować się będą sprzęty: huśtawka potrójna, huśtawka dziecko-rodzic, piramida liniowa, domek na drzewie, zestaw do zabaw w piasku, kawiarenka, remiza strażacka, huśtawka wagowa, bujak sprężynowy "zebra", karuzela słupowa, 3 ławki proste, 2 ławki modułowe półokrągłe otoczone palisadą drewnianą, w ich środku klon pospolity na nawierzchni piaskowej, bujak kubełkowy "motyl", karuzela integracyjna, grzechotki i cymbałki, tablica Braille'a, kółko i krzyżyk, labirynt na nawierzchni poliuretanowej, za placem, częściowo otoczonym palisadą drewnianą, kosz na odpady, tablica z regulaminem, znak drogowy "Rokietnica". Na projekcie widoczne obecne nasadzenia drzew. Z prawej strony legenda.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN