Aktualności

Mapa punktów szczepień przeciwko COVID-19

data publikacji: 05/01/2021

KATEGORIA: Komunikaty

W rządowym serwisie internetowym została opublikowana mapa punktów szczepień przeciwko COVID-19. Znalazły się na niej m.in.:

  • Centrum Medyczne „Twój Doktor” – Rokietnica, ul. Pocztowa 3A, zapisy pod nr tel.: 696 984 798
  • Wermedica Sp. z o.o. Sp. k. – Kiekrz, ul. Kierska 2, zapisy pod nr tel.: 61 623 56 78
  • Poradnia Lekarza Rodzinnego Specjaliści „Familia” A.M.Kamińscy Spółka Jawna – Poznań, ul. Chojnicka 58 – zapisy pod nr tel.: 607 527 836 w godz. 8:30-17:30.

Punkty szczepień znajdujące się na mapie aplikowały do uczestnictwa w programie szczepień w wyznaczonej dacie, na podstawie zaproszenia do uczestnictwa w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19. Po rozpatrzeniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia zgłoszeń pod kątem spełnienia wymagań określonych w ogłoszeniu, zostały zakwalifikowane do udziału w programie.

Przy tych szczepieniach nie obowiązuje rejonizacja – będzie można samodzielnie wybrać punkt szczepień.

Etapy rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19:

  1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Szczepienia będą realizowane w:

  • przychodniach (POZ),
  • szpitalach,
  • szpitalach rezerwowych,
  • u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

Etapy szczepień dla poszczególnych grup

Obecnie trwa proces szczepień dla etapu 0, tj. pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

Lista chorób przewlekłych została zarekomendowana przez Radę Medyczną i  będzie mogła podlegać aktualizacji oraz priorytetyzacji wraz z pojawiającymi się nowymi dowodami naukowymi oraz informacjami instytucji oceniających i dopuszczających na rynek szczepionki przeciwko COVID-19. Lista chorób współistniejących obejmuje: przewlekłe choroby nerek, deficyty neurologiczne (np.demencja), choroby płuc, choroby nowotworowe, cukrzycę, POChP, choroby naczyń mózgowych, nadciśnienie tętnicze, niedobory odporności, choroby układu sercowo-naczyniowego, przewlekłe choroby wątroby, otyłość, choroby związane z uzależnieniem od nikotyny, astmę oskrzelową, talasemię, mukowiscydozę, anemię sierpowatą.

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa do 21 stycznia 2021 r. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. 25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów.

Bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 – nr 989.

Źródło i szczegółowe informacje:

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN