Aktualności

Konkurs „Mój sposób na deszczówkę” rozstrzygnięty

data publikacji: 14/09/2022

KATEGORIA: Środowisko

W czerwcu został ogłoszony organizowany przez Urząd Gminy konkurs „Mój sposób na deszczówkę”. Zgłoszenia w kategoriach „pomysłowość” i „efektywność” były zbierane do końca lipca. Naszym uczestnikom ani pomysłowości, ani efektywności w działaniach nie można odmówić.

W kategorii „pomysłowość” wygrał pan Dariusz Wróbel, a w kategorii „efektywność” pan Łukasz Waligóra. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za chęć naturalnych rozwiązań, które są tak potrzebne naszemu środowisku.

 

Na zdjęciu widać otwarty zbiornik retencyjny - oczko wodne otoczone roślinnością. Dookoła oczka prowadzi ścieżka z kostki, a dookoła niej wśród trawy posadzone są drzewa i krzewy.

Otwarty zbiornik retencyjny – zgłoszenie Dariusz Wróbel

 

Na zdjęciu widać skalniak ogrodowy ze strumykiem - strumyk płynie z prawej strony ku lewemu dołowi zdjęcia. Na brzegach rosną zielone rośliny rozsiane naturalnie, za tą roślinnością posadzone zostały drzewa. W oddali widać niebieskie niebo z pojedynczymi chmurami.

Skalniak ogrodowy ze strumykiem – zgłoszenie Dariusz Wróbel

 

Na zdjęciu widać kwadratowy betonowy zbiornik na deszczówkę. Dookoła zbiornika jest ziemia gruntowa. W lewym górnym rogu widać niewielki fragment budynku.

Zbiornik na deszczówkę – zgłoszenie Łukasz Waligóra

 

Na zdjęciu są widoczne na powierzchni ziemi pomarańczowe rury kanalizacyjne PCV odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien dachowych do zbiornika. Po prawej stronie widoczna jest biała ściana budynku, do której przytwierdzona jest czarna rynna.

Rury kanalizacyjne PCV odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien dachowych do zbiornika – zgłoszenie Łukasz Waligóra

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN