Aktualności

Bezpłatne zajęcia dla seniorów

data publikacji: 19/04/2024

KATEGORIA: Seniorzy

W Centrum Tenisowym Sobota odbywają się bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne oraz gimnastyczno-usprawniające dla seniorów i osób 60+ mieszkających w powiecie poznańskim, a szczególnie w gminach Rokietnica, Suchy Las, Tarnowo Podgórne i Dopiewo. Projekt ma na celu wspieranie aktywności osób starszych oraz zapobieganie ich wykluczeniu społecznemu i marginalizacji, oraz jako szansa na utrzymanie zdrowia fizycznego i psychospołecznego seniorów. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu pod okiem wykwalifikowanych trenerów. W ramach każdych zajęć, dostępna jest również komora hiperbaryczna, z której można bezpłatnie skorzystać.

wtorek godz. 10:30

środa godz. 10:00 joga

piątek godz. 10:30 zdrowy kręgosłup

Zapisy: 509-107-684

Zajęcia AKTYWNY SENIOR to prozdrowotna forma ruchu dla osób w wieku senioralnym. Ich zadaniem jest poprawa sprawności, koordynacji, równowagi oraz zwiększenie ruchomości stawów. Celem zajęć jest m.in. wyrównywanie dysfunkcji mięśniowych, wzmacnianie mięśni, mobilizacja kręgosłupa, nauka poczucia własnego ciała, rozluźnianie mięśni, pobudzenie i motywacja do ćwiczeń oraz nauka oddychania, jest to działanie i spełnianie funkcji wzmacniania, rozciągania mięśni oraz ogólnej mobilizacji organizmu.

Zajęcia z Jogi dla seniorów to specjalna praktyka w której asany dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Dzięki temu, każdy senior może znaleźć  na zajęciach przestrzeń dla siebie, czerpiąc maksymalne korzyści zarówno dla ciała, jak i ducha. Praktyka Jogi dla Seniorów to połączenie różnych stylów wraz z elementami fizjoterapii, to zajęcia, które są drogą do lepszego samopoczucia i świadomego życia w każdym wieku.

Dzięki regularnym ćwiczeniom ZDROWY KRĘGOSŁUP można pozbyć się dolegliwości bólowych kręgosłupa, a także uniknąć poważnych schorzeń tego narządu jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie. Ćwiczenia prowadzą do stabilizacji i wyrównania napięć mięśniowych w obrębie kręgosłupa. Pomagają odciążyć kręgosłup i utrzymać prawidłową postawę. Ćwiczenia stabilizują i wzmacniają też mięśnie grzbietu.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN