kalendarium

KIEDY: 2019-09-21
GDZIE: Przystań Rowerowa w Pawłowicach, ul. Pawłowicka 29
data publikacji: 27/08/2019

KATEGORIA: Sport

Bieg Finałowy

XI Rodzinne Grand Prix Rokietnicy w biegach im. Dominiki

21 września 2019 roku, godz. 10.00
START/META – Przystań Rowerowa w Pawłowicach, ul. Pawłowicka 29

Tegoroczne Grand Prix Rokietnicy dobiega końca. Po Biegu Wiosny i Zintegrowanym Biegu dla Mamy, jak zwykle przyszedł czas na Bieg Finałowy. Wraz ze Stowarzyszeniem LGD Dolina Samy ponownie zaprosimy Was do Pawłowic. Do udziału zachęcamy zarówno amatorów biegania, jak i doświadczonych zawodników. Każdy z uczestników znajdzie dla siebie dystans spośród zaproponowanych:

  • bieg dla malucha – dla dzieci do lat 6 – 50 m
  • bieg rodzinny – ok. 0,8 km
  • bieg główny – ok. 7 km
  • nordic walking – ok. 4,5 km

Harmonogram startów:

  • 9.55 – rozgrzewka z ROSfit
  • 10.00 – bieg malucha
  • 10.10 – bieg rodzinny
  • 10.30 – bieg główny (po powrocie wszystkich biegaczy biegu rodzinnego)
  • 10.35 – nordic walking

Biuro biegu czynne będzie w godz. 8.45 – 9.30.

Rozgrzewkę przed startem jak zwykle przygotuje ROSfit.

Na biegaczy czekać będzie posiłek regeneracyjny oraz woda, którą, w trosce o środowisko naturalne, podawać będziemy, nie w plastikowych butelkach, a w papierowych kubeczkach.

Przypominamy o zabraniu ze sobą Przypieczętników Rodziny. Spośród nich zostaną wybrane 3, które otrzymają nagrody – niespodzianki. Nagrodzimy również 3 najszybszych biegaczy startujących w Biegu Głównym (kategorie A, B, C, D) oraz nordic walking. Medal otrzyma także każdy zawodnik, startujący w wybranym przez siebie dystansie.

Zapisy dostępne są tutaj>>>https://foxter-sport.pl/grand-prix-rokietnicy-w-biegach-im.-dominiki-bieg-finalowy-2019

Zgoda rodzica>>>pobierz

Regulamin>>>pobierz

Zachęcamy do skorzystania z tej formy rejestracji, ponieważ znacznie skróci to formalności w dniu wydarzenia. Biegacze zarejestrowani przez Internet do dnia 17 września będą mogli odebrać numery startowe wcześniej, tj. w dniach 18 (w godz. 12.00-15.30), 19 (w godz. 7.30-15.30) i 20 września (w godz. 7.30-14.30) w Urzędzie Gminy Rokietnica, pokój nr 16.

Zapisy elektroniczne będą możliwe do dnia 20 września do godz. 14.00. Pozostałe osoby, chcące uczestniczyć w wydarzeniu, zapraszamy do biura biegu w godz. 8.45-9.30.

Ważna informacja dla biegaczy biegu głównego

Zawodnicy chcący wziąć udział w biegu głównym będą mogli zapisywać się wyłącznie elektronicznie. Nie będzie możliwości zapisów w dniu biegu.

Jako organizatorzy, przymierzamy się do wprowadzenia pewnych zmian w Rodzinnym Grand Prix Rokietnicy im. Dominiki. Otóż, biegi główne od przyszłego roku będą się odbywały na dystansie 10 kilometrów. Zmiany organizacyjne obejmą również Nordic Walking. Wprowadzimy także nowe zasady sumowania wyników w rywalizacji Grand Prix tak, by szansa na zdobycie nagród w biegu głównym i w kategorii NW była wypadkową klasyfikacji wiosennej i jesiennej.  Rozpoczęcie i finał naszej biegowej imprezy będzie zawsze w Pawłowicach. Dbajcie o formę, żeby wiosną kondycja pozwoliła pokonać kilka kilometrów więcej.

UWAGA!

Uprzejmie informujemy, że 21 września br. w związku z organizacją Biegu Finałowego w czasie jego trwania (tj. w godz. 10-12) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Na czas trwania biegu zostanie zamknięty odcinek ul. Pawłowickiej w Pawłowicach, droga serwisowa przy S11 oraz drogi gruntowe znajdujące się na trasie biegu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Organizatorzy: Urząd Gminy Rokietnica, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy

Patronat Honorowy: Wójt Gminy Rokietnica, Starosta Poznański

Patronat medialny: Nasz Głos Poznański, Rokickie Wiadomości

Partnerzy: Rokietnicki Ośrodek Sportu, Rosfit, Lasy Państwowe

Zadanie publiczne realizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dolina Samy pn. „Finał XI Rodzinnego Grand Prix Rokietnicy w Biegach im. Dominiki” współfinansowane jest ze środków Powiatu Poznańskiego.

Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!