Aktualności

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Kolejowej w Rokietnicy

data publikacji: 14/05/2020

KATEGORIA: Utrudnienia Ostrzeżenia

Informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami na linii kolejowej E59 Rokietnica-Wronki w dniach 18-26 maja zostanie zamknięty przejazd kolejowy kolejowo-drogowy w ciągu ul. Kolejowej w Rokietnicy (w kierunku Żydowa). W związku z tym zostanie wyznaczony objazd: ul. Szamotulską w Rokietnicy (droga powiatowa nr 2400P), ul. Dworcową w Rokietnicy, ul. Szkolną w Mrowinie (drogą powiatową nr 2423P), ul. Szkolną oraz ul. Przecławską w Pamiątkowie (droga wojewódzka nr 184, droga powiatowa nr 1859P), ul. Rokietnicką w Żydowie (droga powiatowa nr 2425P).

Wykonawca robót: Budimex S.A.

Inwestor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wykonawca projektu: KADO

W związku z tym nastąpią również zmiany w funkcjonowaniu linii nr 834 i 839:

 • Pomiędzy przystankami Rokietnica/ROS – Rostworowo/Sobocka autobusy zostaną skierowane objazdem przez Krzyszkowo, ulicami Koszycy i Główną, a następnie Jesionową w Rostworowie. W związku z powyższym:
  – z użytkowania zostaną wyłączone przystanki: Rokietnica/Boczna n/ż, Rostworowo/Jodłowa n/ż,
  – przeniesiony zostanie przystanek: Rostworowo/Sobocka n/ż,
  – utworzone zostaną dodatkowe przystanki: Krzyszkowo/Pętla n/ż, Krzyszkowo/Jarzębinowa n/ż.
 • W dni robocze kursy linii nr 834 wykonywane przez MPK Poznań (odjazdy z Ogrodów o godzinie: 5:14, 7:47, 14:41 i 15:42) zostaną skrócone do przystanku Krzyszkowo/Pętla
  OGRODY – … – Rokietnica/Stacja – Rokietnica/ROS – Rokietnica/Kolejowa – Rokietnica/Mickiewicza – Krzyszkowo/Koszycy – KRZYSZKOWO/PĘTLA
  UWAGA: W celu usprawnienia dalszej podróży w kierunku Żydowa (Przecławia) w dni robocze na odcinku Krzyszkowo/Pętla – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) zostaną wprowadzone dodatkowe kursy linii nr 893 (oczekujące na pasażerów linii nr 834):
  – z przystanku Krzyszkowo/Pętla w kierunku Żydowa (Przecławia): 6:02, 8:31, 15:27, 16:28,
  – z przystanku Żydowo/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 8:38, 15:52,
  – z przystanku Przecław/Pętla w kierunku Krzyszkowa: 6:23, 16:57.
 • Pozostałe kursy linii 834 realizowane przez Rokbus będą kursować objazdem ulicą Koszycy do przystanku Krzyszkowo/Pętla, a następnie ulicami Główną i Jesionową dalej w kierunku Żydowa/Przecławia.
 • W dni robocze godziny odjazdów wszystkich planowanych kursów linii nr 893 na trasie Rokietnica/Stacja – Żydowo/Pętla (Przecław/Pętla) będą realizowane z przystanków początkowych zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy.

Schemat przedstawia zmienione trasy linii nr 834 i 893 w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na ul. Kolejowej w Rokietnicy.

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!