Aktualności

Wnioski na budowę obiektów sportowych w Rokietnicy złożone

data publikacji: 30/03/2021

KATEGORIA: Sport

30 marca br. Gmina Rokietnica złożyła 2 wnioski do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2021. Maksymalna wysokość udzielonego dofinansowania dla każdego z zadań może wynieść 33% wydatków kwalifikowalnych.

Pierwszy wniosek dotyczył „Zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych wraz z budową parkingu oraz infrastrukturą techniczną w miejscowości Rokietnica” przy Szkole Podstawowej w Rokietnicy, w ramach którego planowana jest budowa:

– boiska wielofunkcyjnego,

– boiska lekkoatletycznego,

– parkingu na 60 miejsc postojowych.

Powyższe zadania mają na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego i jednocześnie służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Całkowita wartość zadania: 4 312 603,81 zł

Kwota dofinansowania: 1 086 899,64 zł

Na zdjęciu boisko trawiaste przy ul. Szkolnej w Rokietnicy. Na nim ćwiczące dzieci w białych koszulkach. Przed nim sprzęty na siłowni zewnętrznej.
boisko przy ul. Szkolnej w Rokietnicy

Drugi wniosek został złożony na zadanie „Budowa Skateparku w Rokietnicy”, w skład którego wchodzi budowa:

– skateparku o powierzchni 216 m2,

– pumptracku dla zaawansowanych – flowtrack, powierzchnia utwardzona 819 m2

– pumptracku dla początkujących – minipump, 230 m2

Cały kompleks będzie przeznaczony do uprawiania tzw. „sportów akcji” bardzo popularnych wśród młodzieży. Skatepark i tory pumptrack umożliwią jazdę na wszystkim, co ma kółka: hulajnogi, deskorolki, rolki, rowery. Całość zostanie wkomponowana w istniejącą zieleń parkową bez ingerowania w aleję wysokich drzew na nieużytkownych działkach (Polany Rumpuciowej) w pobliżu ulic Trakt Napoleoński i Szkolna w Rokietnicy.

Całkowita wartość zadania: 1 951 644,69 zł

Kwota dofinansowania: 556 354, 95 zł

Na grafice znajduje się wizualizacja planowanego skateparku oraz dwóch torów pumptrack w Rokietnicy. Na wizualizacji widoczne jest również zagospodarowanie terenu - rosnące drzewa oraz ścieżki prowadzące do poszczególnych torów.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!