Aktualności

Światłowód już dostępny w Gminie Rokietnica

data publikacji: 05/09/2019

KATEGORIA: Inwestycje, Fundusze UE

Dostęp do szybkiego Internetu jest dziś nie tylko ułatwieniem dla mieszkańców, ale też szansą rozwoju całego regionu. Na terenie Wielkopolski realizowany jest projekt budowy sieci światłowodowej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki niemu szybki Internet będzie dostępny dla 1215 gospodarstw domowych w Gminie Rokietnica.

O projekcie

Trwająca inwestycja realizowana jest w ramach współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) i zakończy się w połowie 2020 roku. Dzięki niej dostęp do najnowocześniejszej technologii światłowodowej uzyska blisko 200 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Działania koordynuje firma INEA, która jako beneficjent wyłoniła podwykonawców odpowiedzialnych za prace związane z budową sieci światłowodowej na poszczególnych obszarach.

Dzięki POPC do sieci światłowodowej podłączane są gospodarstwa domowe, w których wcześniej nie było możliwości korzystania z szerokopasmowego Internetu. Inwestycja realizowana jest ze środków unijnych, a ostateczna lista gospodarstw domowych objętych projektem została wskazana przez INEA. Przy jej ustalaniu decydujące znaczenie miały czynniki ekonomiczne. Mieszkańcy mogą sprawdzić, czy zostali objęci programem, kontaktując się z infolinią INEA pod numerem telefonu 61 223 80 00.

Gdzie zgłosić zapotrzebowanie, jeśli adres nie został objęty programem?

Realizująca projekt firma INEA zakłada dodatkowy rozwój inwestycji budowy sieci światłowodowej, finansowany z funduszy własnych. Mieszkańcy, których gospodarstwa domowe nie znalazły się na liście adresów objętych projektem, mogą zgłosić chęć korzystania z usług światłowodowych pod numerem telefonu 61 223 80 00. Dodatkowe inwestycje będą realizowane po analizie otrzymanych zgłoszeń oraz sprawdzeniu możliwości inwestycyjnych.

Gdzie można uzyskać więcej informacji?

Wszystkie osoby zainteresowane korzystaniem z usług światłowodowych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 223 80 00. dodatkowe informacje o dostępie do sieci światłowodowej uzyskać można także na stronie internetowej: www.inea.pl oraz w salonach INEA.

Materiały prasowe INEA

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!