Aktualności

Siatkarki UKS Lider w finale Mistrzostw Polski

data publikacji: 11/07/2019

KATEGORIA: Sport

Po emocjonującym finale Wielkopolski, który mieliśmy okazję organizować w Hali ROS w Rokietnicy i zdobyciu tytułu Mistrza, przyszedł czas na przygotowania do Mistrzostw Polski. Gdy większość dzieciaków odliczała dni do końca roku szkolnego i wakacji, nasze zawodniczki Amelia Dombrowska, Gabrysia Dziamska, Oliwia Janowicz , Kinga Jucha, Antonina Serafinowska, Zuza Zalewska i trenerzy Dorota Szyszka i Wojciech Jucha podkręcali obroty, by przygotować się do najważniejszej imprezy sezonu – Finału Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder + Sport.

Ten sezon będzie niezapomniany dla naszego zespołu zarówno pod względem świetnego wyniku, jaki udało nam się uzyskać, ale i również przez kontuzje, których było zdecydowanie zbyt wiele. Tydzień przed wyjazdem do Zabrza nasza podstawowa zawodniczka pechowo kolejny raz doznała kontuzji. Jej występ na finałach stał pod znakiem zapytania, zrobiło się gorąco i nerwowo. Można by gdybać, co by było gdyby… ale to nie ma dziś sensu, dziewczyny pojechały i zagrały najlepiej jak potrafią.

23 czerwca ruszyliśmy walczyć do Zabrza. Pojechała z nami mocna, najlepsza ekipa wsparcia, kibice- rodzice, rodzeństwo – to oni zawsze dodają naszym zawodniczkom skrzydeł w momentach zwątpienia. Nad całością wyprawy czuwa Prezes UKS Piotr Paupa.

Turniej Kinder+Sport  to największa siatkarska impreza w Polsce. W tym roku udział w niej wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47143 zawodniczek i zawodników – łącznie 11447 drużyn. Finał 2019 był ciężki, poziom bardzo wysoki, pogoda dała popalić – dokładała sporo do zmęczenia.
Pierwszego dnia rywalizowaliśmy z vice mistrzem woj. mazowieckiego, mistrzem woj. warmińsko-mazurskiego oraz vice mistrzem woj. opolskiego. Wygraliśmy dwa spotkania po 2:0 oraz ulegliśmy w meczu z Lubowidzem 1:2 mimo to awansowaliśmy do najlepszej 16 turnieju. Do godziny 21:00 walczyliśmy, by zapewnić sobie awans do kolejnej grupy o miejsca 1-8. Udało się, po ciężkiej walce, pokonaliśmy 2:1 zespół z Aleksandrowa Łódzkiego oraz 2:1 zespół z Opola, ulegliśmy 1:2 zespołowi z Wieliczki (brązowym medalistom).  Był to koniec emocji dnia pierwszego i zasłużony odpoczynek dla dziewczyn.

Wtorek zaczęliśmy emocjonującym meczem z Gdańskiem i pokonaliśmy, jak się później okazało, srebrne medalistki 2:1. W kolejnym meczu z faworytkami turnieju pierwszy set zdecydowanie wygrały przeciwniczki, ale w drugim nasze dziewczyny zagrały fenomenalnie i doprowadzamy do tie-breaka. Oczy wielu trenerów i zawodników zwrócone były na nasze boisko. Z zaciekawieniem oglądali co to za zespół był w stanie postawić się faworytkom. Niestety, mimo serca zostawionego na boisku ulegliśmy 1:2 późniejszym złotym medalistkom z Zawiercia. Zmęczenie meczem niestety okazało się być na tyle duże, że w ostatnim meczu ulegliśmy po raz kolejny zespołowi z Lubowidza, co przekreśliło nasz awans do najlepszej 4 turnieju.

Ostatniego dnia walczyliśmy o poprawienie wyniku z ubiegłego roku (w kategorii trójek zajęliśmy 8 lokatę). W pierwszym meczu podejmujemy zespół z Pszczyny i pomimo zaskoczenia taktyką przeciwniczek i porażką w pierwszym secie, szybko wyciągnęliśmy wnioski i wygraliśmy 2:1. W walce o 5 miejsce, po raz kolejny z Lubowidzem, niestety, do trzech razy sztuka się nie sprawdziło, ulegliśmy 1:2 i zajęliśmy 6 lokatę.

Podsumowując, zajęliśmy rewelacyjne 6 miejsce, jesteśmy w czołówce w Polsce. Pokonaliśmy srebrne medalistki, walczyliśmy jak równy z równym i ulegliśmy minimalnie 1:2 złotym i brązowym medalistkom Mistrzostw Polski. To ogromny sukces dziewczyn, a jeszcze większy dla klubu. Jest to najlepszy wynik w historii UKS LIDER ROKIETNICA.

BRAWO AMELKA, GABI, KINGA, OLIWIA, TOSIA I ZUZA – JESTEŚMY DUMNI!

Gratulacje dla trenerów Doroty Szyszki, Wojciecha Juchy i Piotra Paupy, którzy doskonale przygotowywali dziewczyny do rozgrywek i dali nam tyle emocji podczas finałów. Brawa również dla trenerów, którzy pracują na co dzień z dziewczynami w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szamotułach – Łukasza Klapczyńskiego i Dariusza Ciszaka.

Dziękujemy bardzo sponsorom, którzy umożliwili nam wyjazd:

– Gmina Rokietnica,

– Powiat Poznański.

Dziękujemy również za wsparcie w całym sezonie naszym niezastąpionym rodzicom, sponsorom i sympatykom piłki siatkowej oraz UKS Lider.

Na koniec jeszcze bardzo miła informacja 15 lipca nasze zawodniczki Amelia Dombrowska, Antonina Serafinowska oraz Agata Zwierzyńska udają się na zgrupowanie kadry U-14 do Białej Podlaskiej. Dziewczyny, trzymamy za Was kciuki! Pokażcie na co Was stać! Duma nas rozpiera!

Opracowała Dorota Szyszka

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!