Aktualności

Renowacja placu zabaw Rokietnica

data publikacji: 10/04/2019

KATEGORIA: Sołectwa

Seniorzy dzieciom. Odnowiony plac zabaw gotowy do rozpoczęcia sezonu

W dniach od 3.04 do 8.04.2019 r. zamknięty był plac zabaw w Rokietnicy przy ul. Szamotulskiej. Powodem była konieczność renowacji urządzeń, służących naszym dzieciom.

W prace zaangażowała się jedna z dwóch grup uczestników kursu komputerowego dla seniorów, zorganizowanego przez CYFROWĄ WIELKOPOLSKĘ z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich. Uczestnicy kursu zdecydowali, by w ramach zaplanowanych w projekcie zajęć animacyjnych zrobić coś praktycznego. Postanowili swoją aktywność ofiarować dzieciom odmalowując plac zabaw i potem uwieczniając prace na otrzymanych od fundacji tabletach.

Prace ruszyły pełną parą 4.04.2019 r. W projekt zaangażowały się następujące panie: Cecylia Mikuła, Jadwiga Świergiel, Zofia Gątarz, Krystyna Grzegorczyk, Halina Fudala oraz Jadwiga Starzonek przy czynnym udziale sołtysa, Józefa Fudali – uczestnika kursu oraz pani Agnieszki Kowalskiej-Bojar – koordynatora szkolenia. Sołectwo zapewniło kitle ochronne, farby i pędzle.

Natomiast w dniach od 6.04 do 8.04. panowie Józef Fudala, Zdzisław Szatkowski i Sylwester Grolewski dokonali wymiany jednego zniszczonego elementu w urządzeniu do zabaw oraz rekultywacji i sprzątnięcia placu. Dodatkowo, członkowie rady sołeckiej umyli wszystkie tablice informacyjne znajdujące się na terenie Rokietnicy.

W imieniu sołtysa dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia tak potrzebnego najmłodszym placu zabaw. Urządzenia cieszą oczy nowym blaskiem. Oby korzystanie z nich dało dzieciom dużo radości.

H.F.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!