Aktualności

Plebiscyt Sportowiec z klasą 2020 rozstrzygnięty

data publikacji: 26/03/2021

KATEGORIA: Sport

22 marca br. w remizie OSP w Rokietnicy ogłoszone zostały wyniki Plebiscytu Sportowiec z klasą 2020. Ze względu na obowiązujące obostrzenia uczestnicy zostali podzieleni na grupy.

2 marca br. Komisja Konkursowa w składzie: Danuta Potrawiak, Renata Chlebowska, Hanna Wocko, Andrzej Deckert i Paweł Dankowski dokonała rozstrzygnięcia Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2020. Zdecydowała o wyróżnieniu wszystkich kandydatów (dzieci i młodzieży osiągających najlepsze wyniki sportowe), których zgłoszenia wpłynęły w wyznaczonym terminie, w kategorii do 16 lat.

Natomiast, zgodnie z decyzją Komisji, na szczególne wyróżnienie w poszczególnych dyscyplinach sportowych zasłużyli:

 • Szymon Śniegocki (karate)
 • Marta Burzyńska (taekwondo olimpijskie)
 • Aleksandra Kinalska (zapasy)
 • Maria Skurat (zapasy)
 • Nina Sadek (lekkoatletyka)
 • Mateusz Cholewiński (bilard)

Komisja zdecydowała o zakwalifikowaniu wszystkich zawodników urodzonych w roku 2004 do kategorii powyżej 16 lat. Jej członkowie dokonali wyboru poprzez oddanie głosów na poszczególnych kandydatów. Każdy z nich dysponował 3 głosami o wadze 3, 2 i 1 pkt, przyznawanych odpowiednio kandydatom, którzy według poszczególnych członków Komisji mieli zająć 1, 2 i 3 miejsce. Po zliczeniu oddanych głosów wyłoniono trójkę sportowców, którym przyznano tytuł „Sportowca z klasą” 2020.

Laureatami Plebiscytu „Sportowiec z klasą” 2020 w kategorii powyżej 16 lat zostali:

I miejsce Damian Szczepański (trójbój siłowy):

 • miejsce w Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc,
 • miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategoriach: juniorskiej do lat 20 – 93 kg; juniorskiej open do lat 20 i seniorskiej 93 kg,
 • miejsce na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w kategorii open seniorów,
 • Rekord Polski w przysiadzie (315 kg) oraz Trójbój (810 kg) w kategorii J20 93 kg;

II miejsce Aleksandra Podsiadło (lekkoatletyka):

 • miejsce – 200 m, 1. miejsce – 400 m, 2. miejsce – 60 m na 29 Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Masters 2020,
 • miejsce – 200 m, 1. miejsce – 400 m, 2. miejsce – 100 m na 30 Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce Masters 2020,
 • Rekord Mistrzostw Polski na 200 m,
 • Tabela najlepszych zawodników w historii: Mistrzostw Polski Masters 1991-2020 kat. W 65: 2. miejsce – 100 m, 1. miejsce – 200 m, 2. miejsce – 400 m oraz Halowych Mistrzostw Polski Masters 1991-2020: 2. miejsce – 60 m, 1. miejsce – 200 m, 1. miejsce – 400 m;

III miejsce: ex-aequo Paweł Czapka, Mateusz Koczorowski, Jakub Szelągiewicz, Aleksander Szulc (siatkówka):

 • Wicemistrzowie Polski w kategorii junior młodszy,
 • Mistrzowie Wielkopolski juniorów młodszych

Po raz pierwszy w historii plebiscytu nagrodzonych zostało aż sześcioro zawodników, w tym czterech sklasyfikowanych na tym samym miejscu na podium. W tym przypadku nie mogło być jednak inaczej, bowiem zdobywcy trzeciego miejsca należą do jednej drużyny. Trudno byłoby więc wyróżnić tylko jednego z nich, nie umniejszając osiągnięć pozostałych.

Tego dnia odbyło się również spotkanie ze sportowcami, którzy otrzymali stypendium sportowe i/lub nagrodę pieniężną przyznawane przez Wójta Gminy Rokietnica.

Nagrody wszystkim laureatom wręczył Zastępca Wójta Gminy Rokietnica Arkadiusz Klapiński, który podziękował sportowcom za rozsławianie gminy oraz pogratulował dotychczasowych sukcesów i złożył życzenia realizacji kolejnych celów.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Karpiczak-Ostrowskiej, Kwiaciarnia Zakątek, za przygotowanie pięknych kwiatowych boxów.

Katarzyna Sokulska
Referat Organizacyjny i Promocji UG Rokietnica

Na zdjęciu szklane statuetki, puchary, teczki z dyplomami, papierowe torebki z nagrodami i kwiatowe boxy ustawione na stołach.

Na zdjęciu członkowie komisji konkursowej rozstrzygającej plebiscyt Sportowiec z klasą: Andrzej Deckert, Hanna Wocko i Renata Chlebowska wraz z zastępcą wójta gminy Rokietnica Arkadiuszem Klapinskim i zdobywcą pierwszego miejsca w plebiscycie -Damianem Szczepańskim.

Na zdjęciu członkowie komisji konkursowej rozstrzygającej plebiscyt Sportowiec z klasą: Andrzej Deckert, Hanna Wocko i Renata Chlebowska wraz z zastępcą wójta gminy Rokietnica Arkadiuszem Klapinskim i zdobywczynią drugiego miejsca w plebiscycie - Aleksandrą Podsiadło.

Na zdjęciu wyróżnieni sportowcy w kategorii do 16 lat: Mateusz Cholewiński, Szymon Śniegocki, Marta Burzyńska, Aleksandra Kinalska, Maria Skurat, Nina Sadek, zastępca wójta gminy Rokietnica Arkadiusz Klapiński, członkowie komisji rozstrzygającej plebiscyt: Renata Chlebowska, Andrzej Deckert, Hanna Wocko.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!