Aktualności

Nowym biskupem Archidiecezji Poznańskiej został ksiądz Szymon Stułkowski

data publikacji: 10/06/2019

KATEGORIA: Okolicznościowe, Pozostałe

Pochodzący z Rokietnicy ksiądz Szymon Stułkowski 9 czerwca 2019 r. w katedrze poznańskiej przyjął sakrę biskupią. Mszę odprawił arcybiskup Stanisław Gądecki.

Ksiądz Stułkowski urodził się 21 lutego 1961 roku w Rokietnicy. Studiował na Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu i odbywał formację w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w latach 1980 – 1986. 15 maja 1986 r. przyjął święcenia kapłańskie, a w latach 1994 – 2000 odbył studia doktoranckie z zakresu teologii pastoralnej na Uniwersytecie Wiedeńskim. Od tamtego czasu był duszpasterzem akademickim, diecezjalnym duszpasterzem rodzin, pracował w redakcji ogólnopolskiego miesięcznika „Katecheta”, był adiunktem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i kierował referatem duszpasterstwa ogólnego i specjalistycznego w Kurii Metropolitalnej.

Od 2016 r. ksiądz dr Szymon Stułkowski jest rektorem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, jednak w związku z powołaniem go przez papieża Franciszka na stanowisko biskupa pomocniczego, funkcję tę 1 lipca br. przejmie ksiądz Marcin Głowiński.

Hasłem, które ma towarzyszyć posłudze nowego biskupa, będzie „Nazwałem Was przyjaciółmi” (Vos autem dixi amicos).

Księdzu biskupowi gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w dalszej posłudze.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!