Aktualności

Medale dla zawodników Spartan Rokietnica na „Swarzędz Cup”

data publikacji: 07/01/2019

KATEGORIA: Sport

W rok 2019 weszliśmy mocnym krokiem na zawodach Pucharu Polski w Zalasewie „Swarzędz Cup” organizowane przez klub AZS Poznań, pod patronatem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Były to dla naszego klubu pierwsze zawody tak wysokiej rangi.
Nasz klub reprezentowali:
Pejas Oliwia – kadet -55 kg
Pejas Wiktoria – kadet -55 kg
Śliwiński Antoni – kadet -45 kg
Śliwińska Zofia – młodzik -36 kg
Garbiec Joanna – młodzik -40 kg
Musiał Zofia – młodzik -48 kg
Kadeci swoje walki stoczyli w sobotę 5 grudnia. Pierwszy na matę wyszedł Antek. Swoją pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z klubu Olimpijczyk Poznań, którą wygrał z wynikiem 42:33. Kolejną walkę niestety przegrał z doświadczonym zawodnikiem z klubu AZS Poznań, który był bardzo mocnym przeciwnikiem. Pomimo imponujących umiejętności przeciwnika Antek był skoncentrowany i zdeterminowany, na każdy atak odpowiadał kontratakiem, jednak przeciwnik nie odpuścił. Wiktoria Pejas pierwszą walkę wygrała z zawodniczką z Wrześni, natomiast w ćwierćfinale poległa zawodniczce z klubu Sokół Kościan, podobnie jak siostra Oliwia Pejas stoczyła ciężki bój w ćwierćfinale z reprezentantką klubu Start Olsztyn z wynikiem na korzyść przeciwniczki. Obie dziewczyny były bardzo waleczne i dały z siebie wszytko, by wywalczyć awans do półfinału. Otarły się o brązowy medal.
W niedzielę walki stoczyli młodzicy w składzie: Musiał Zofia, Śliwińska Zofia i Garbiec Joanna. Pierwsza walczyła Asia z zawodniczką z klubu WKS Grunwald Poznań, walka była wyrównana i do samego końca Asia przegrywała niewielką różnicą punktów. Aśka dowiodła, że należy walczyć do samego końca i nigdy się nie poddawać. Pod koniec ostatniej rundy Aśka wyszła na prowadzenie i zwycięstwem wywalczyła awans do półfinału. Walkę o wejście do finału miała bardzo ciężką i pomimo ogromnych chęci i walecznej postawy przegrała. Asia wywalczyła brązowy medal Pucharu Polski. Kolejna na matę wyszła Zosia „Śliwka” Śliwińska. Zosia była bardzo skoncentrowana i zdeterminowana, pokazała wzorową postawę zawodnika przed startem. Zośka niestety już w pierwszej walce trafiła na bardziej doświadczoną przeciwniczkę. Walczyła bardzo dobrze, jednak doświadczenie w walkach sprawiło, że przeciwniczka zyskała przewagę punktową, którą utrzymywała do końca walki. Ostatnia do walki stawiła się Zosia Musiał, uczennica Szkoły Podstawowej w Napachaniu, która trafiła na wolny los. Pierwszą walkę, jaką stoczyła, była półfinałem, w której pokonała przeciwniczkę z klubu LUKS Kantor 19:4, zyskując wejście do finału. W finale stoczyła bój z zawodniczką z Warszawy. Niestety od początku walki przeciwniczka kilkoma trafieniami w głowę zyskała dużą przewagę punktową, której Zosia nie dała rady odrobić do końca walki. Zosia wywalczyła srebrny medal Pucharu Polski.
Wszyscy zawodnicy zasługują na ogromne brawa za postęp, jaki poczynili, stoczone walki, waleczną postawę i przede wszystkim serce do walki niczym prawdziwi Spartanie! Te zawody pokazały nam, że nasze plany i założenia treningowe przynoszą efekty i przez cały czas robimy postępy w Taekwondo. To jest bardzo motywujące do dalszej pracy.
Kochani! To dopiero pierwszy Puchar Polski w tym roku! To dopiero początek!

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!