Aktualności

Bezpłatne warsztaty Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu

data publikacji: 20/01/2020

KATEGORIA: Pozostałe

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu zaprasza osoby pełnoletnie na bezpłatne warsztaty.
Spotkania odbędą się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej
Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu
przy ul. Szyperskiej 14.
Zapisy pod numerami telefonów 61 846 38 52/54.

1. „Warsztaty umiejętności asertywnych”

Termin: 19-21.02.2020r., godz. 9.00 – 13.30

Cel

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest asertywność, to warsztaty będą dla Ciebie dobrą do tego okazją. Nauczysz się w otwarty sposób wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania wobec innych tak, by chronić swoją prywatność i przeciwstawiać się naciskom otoczenia.

Do kogo są skierowane

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak rozwijać umiejętność nawiązywania i utrzymywania dobrych kontaktów z innymi ludźmi, udział w warsztatach będzie dobrą decyzją. Jeśli zrozumiesz zasady asertywności, to łatwiej będzie Tobie również chronić siebie w sytuacjach oceny, odmowy czy konfliktu interesów zarówno w relacjach zawodowych, jak i w prywatnych.

Co zyskają uczestnicy

Poznasz zachowania asertywne, które pomogą tworzyć Tobie zdrowe (partnerskie) relacje z innymi ludźmi. Dowiesz się jak zyskać skuteczność w realizacji zamierzeń i celów. Wiedza teoretyczna i praktyczne ćwiczenia pozwolą Ci wzmocnić wiarę we własne możliwości, dzięki czemu zbudujesz postawę akceptacji siebie i szacunku do innych. Warsztaty wskażą Tobie, jak nabyć umiejętności wyrażania pozytywnych emocji, czy wypowiadania swojego zdania. Wypracowanie asertywnej postawy pomoże także chronić siebie w sytuacjach konfliktowych, szczególnie przed agresją słowną czy manipulacją.

2. „Jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej”

Termin: 2-3.03.2020r., godz. 09.00 – 13.30

Cel

Podczas rozmów z kandydatami rekruterzy stosują narzędzia, które dla jednych mogą być wyzwaniem, a u innych wzbudzają głównie niepokój. Aby go zminimalizować, warto zwiększyć wiedzę w tym zakresie – pozwoli to na lepszą autoprezentację i uniknięcie najczęściej popełnianych błędów w trakcie spotkań z pracodawcą.

Do kogo są skierowane

Jeśli już teraz szukasz pracy lub w najbliższej przyszłości staniesz przed takim wyzwaniem, a zależy Ci na zaprezentowaniu się z jak najlepszej strony, przyjdź na zajęcia, które ułatwią Ci to trudne zadanie.

Co zyskają uczestnicy

Dowiesz się jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy, poznasz metody radzenia sobie z trudnymi pytaniami rekruterów oraz sposób, w jaki warto zachować się po przeprowadzonej rozmowie w sprawie pracy, aby pozostawić po sobie korzystne wrażenie.

3. „Zobacz jak rekrutują pracodawcy – odkryj Assessment Center”

Termin: 4.03.2020r., godz. 09.00 – 13.00

Cel

Assessment Center brzmi jak tajemnicze zaklęcie? Spotkanie pozwoli odszyfrować, co oznacza ten termin i pokazać w praktyce, co się za nim kryje.

Do kogo są skierowane

Jeśli chcesz świadomie przygotować się do sesji Assessment Center, aby jak najlepiej zaprezentować swoje kompetencje i uzyskać zatrudnienie – te zajęcia są właśnie dla Ciebie.

Co zyskają uczestnicy

Podczas warsztatów poznasz typy zadań stosowanych w ramach Assessment Center, próbując swoich sił w niektórych z nich. Poszerzysz wiedzę na temat ról pełnionych w zespołach pracowniczych oraz zaznajomisz się z kryteriami, jakimi kierują się rekruterzy podczas oceny kandydatów.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!