Logo Gminy Rokietnica

Uroczystość Wręczenia Nagród Gminy Rokietnica za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury 2026

Za nami wyjątkowa uroczystość wręczenia nagród Gminy Rokietnica za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.


Serdeczne gratulacje dla laureatów:

I stopień – Maciej Szewczyk - pasjonat i miłośnik historii, z zawodu prawnik, autor naprawdę cennej dla naszych gminnych dziejów książki „Mrowino, Przyczynek do historii”. Pan Maciej jest też autorem lokalnych artykułów w lokalnej gminnej gazecie Rokickie Wiadomości w dziale Archiwum Cyfrowe.

II stopień – Ireneusz Lesicki - muzyką ceniony muzykoterapeuta, Wiceprezes Stowarzyszenia Autoterapeutów polskich „Krajos”, oligofrenopedagog, pedagog leczniczy, pedagog specjalny pomagający dzieciom z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną, wykładowca akademicki, jest twórcą autorskiego programu z zakresu muzykoterapii i arteterapii dla seniorów, współpracuje ze stowarzyszeniami, jest reżyserem spektakli teatralnych, autor strojów i kostiumów, organizator wystaw, wieczorów poezji, konferansjer podczas występów, aktywny obywatel udzielający się w licznych wydarzeniach w gminie Rokietnica. Człowiek zasługujący na szczególne wyróżnienie w związku z działaniem dla gminy i organizacją wydarzeń dla mieszkańców gminy Rokietnica. 

III stopień – Dobrochna Martenka - jest dyrygentką i kierowniczką artystyczną chóru oraz orkiestry, organizowała Międzynarodowy Dzień muzyki w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu oraz Prowadziła zajęcia poznawcze o tematyce zawodu Dyrygenta. 


Gratulacje kierujemy również do wszystkich uczestników konkursu, którzy swoją pasją i zaangażowaniem wzbogacają życie kulturalne naszej gminy.


Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia.

 
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wspaniałych artystów za piękne występy! A wystąpili dla nas wczoraj Anna Polowczyk-Kozicka oraz Jarosław Chmielewski.


Szczególne słowa uznania kierujemy do laureata I stopnia – Macieja Szewczyka, który postanowił przekazać swoją nagrodę w wysokości 7 000 zł na rzecz OSP w Mrowinie ! To niezwykle szlachetny gest, pokazujący, że sukces może iść w parze z troską o lokalną społeczność, a Pan Maciej jest pięknym przykładem bezinteresownego działania na rzecz gminy, co naprawdę jest dla nas cenne i godne podziwu    Prawdziwa wartość osiągnięć mierzy się nie tylko nagrodami, ale także dobrem, które możemy przekazać innym.

To był wieczór pełen braw, pasji i inspiracji. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie kultury w naszej gminie.

Więcej na Facebooku!

Ścianka Gminy Rokietnica, Wójt Gminy Rokietnica, Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica, Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Rokietnicy i laureaci wraz z statuetkami, dyplomami i kwiatami. Ścianka Gminy Rokietnica, Wójt Gminy Rokietnica, Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica, Dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Rokietnicy, wraz z laureatami. Ścianka Gminy Rokietnica, Wójt Gminy Rokietnica, i uczestnicy konkursu wraz z dyplomami i kwiatami. Ścianka Gminy Rokietnica, Przewodnicząca Rady Gminy Rokietnica, Radni wraz z Lureatem II stopnia.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności