Podsumowanie Inwestycji "Biszkopt"
Czas na podsumowanie inwestycji „Biszkopt”!
Zakończyliśmy realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Trakt Napoleoński w Rokietnicy na odcinku od ul. Noblistów do linii kolejowej wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Szamotulską”.
W ramach inwestycji powstały:
- nowe rondo,
- ścieżka rowerowa,
- ścieżka pieszo-rowerowa
To zmiany, które już dziś poprawiają bezpieczeństwo i komfort poruszania się po Rokietnicy. Z nowej infrastruktury korzystają kierowcy, rowerzyści i piesi.
Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 720 580,72 zł, w tym wydatki kwalifikowalne stanowiły 9 729 690,73 zł.
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4 467 174,46 zł.
To kolejny przykład pokazujący, jak ważne są środki zewnętrzne dla rozwoju naszej gminy. Dzięki pozyskiwanym dofinansowaniom możemy realizować inwestycje, które poprawiają bezpieczeństwo, komfort życia mieszkańców i jakość lokalnej infrastruktury.
Dziękujemy wszystkim za cierpliwość w trakcie realizacji prac. Efekty tej inwestycji będą służyć mieszkańcom przez wiele lat.
Więcej zdjęć na Facebooku!




