Logo Gminy Rokietnica

Podsumowanie Inwestycji "Biszkopt"

Czas na podsumowanie inwestycji „Biszkopt”!


Zakończyliśmy realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Trakt Napoleoński w Rokietnicy na odcinku od ul. Noblistów do linii kolejowej wraz z przebudową skrzyżowania z ulicą Szamotulską”.


W ramach inwestycji powstały:

  •   nowe rondo,
     
  •  ścieżka rowerowa,
     
  •  ścieżka pieszo-rowerowa


To zmiany, które już dziś poprawiają bezpieczeństwo i komfort poruszania się po Rokietnicy. Z nowej infrastruktury korzystają kierowcy, rowerzyści i piesi.

Łączna wartość inwestycji wyniosła 10 720 580,72 zł, w tym wydatki kwalifikowalne stanowiły 9 729 690,73 zł.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa m.in. dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4 467 174,46 zł.


To kolejny przykład pokazujący, jak ważne są środki zewnętrzne dla rozwoju naszej gminy. Dzięki pozyskiwanym dofinansowaniom możemy realizować inwestycje, które poprawiają bezpieczeństwo, komfort życia mieszkańców i jakość lokalnej infrastruktury.

  
Dziękujemy wszystkim za cierpliwość w trakcie realizacji prac. Efekty tej inwestycji będą służyć mieszkańcom przez wiele lat.

Więcej zdjęć na Facebooku!

Zdjęcie rondaPrzejście dla pieszych i rowerzystów.Grafika o dofinansowaniuBiszkopt do tiramisu w tle rondo przypominające jego kształt

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności