Rokietnicka Wierzba 2022

11 listopada 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokietnicy, wręczone zostały statuetki Rokietnickiej Wierzby 2022. Otrzymali je:

Kategoria Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Kingspan Water & Energy Sp. z o.o.

Kingspan Water & Energy jest stabilnym pracodawcą dla ponad 200 osób. Tworzy produkty najwyższej jakości, posiadające certyfikaty, w oparciu o innowacyjne technologie z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne. Firma dąży do maksymalnego ograniczenia zużycia energii, dwutlenku węgla oraz wody, tworząc produkty częściowo powstające z recyklingu. Aktywnie wspiera lokalne inicjatywy – wydarzenie „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na Rumpuć”, Szkołę Podstawową im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy przy organizacji festynów ekologicznych, jak również przyczynia się do promowania sportu poprzez wsparcie finansowe drużyn UKS Lider oraz Rokita Rokietnica.

Na zdjęciu, stojący na czarnym tle, Janusz Niedbalski, Dyrektor Rozwoju Biznesu Kingspan Water & Energy Sp. z o.o. Męzczyzna stoi bokiem, ubrany jest w granatowy garnitur i białą koszulę. W rękach trzyma statuetkę Rokietnickiej Wierzby
Kategoria Społecznik: BAZA Pracownia Spotkań Twórczych

BAZA Pracownia Spotkań Twórczych to młoda organizacja powstała w sierpniu 2021 r. Utworzenie Stowarzyszenia stanowiło sformalizowanie działalności społecznej i charytatywnej, która była prowadzona od wielu lat przez rodziców i nauczycieli przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mrowinie, a od dwóch lat w nowej szkole w Cerekwicy. Po wybuchu wojny w Ukrainie w lutym 2022 r. BAZA włączyła się aktywnie w organizację pomocy dla Uchodźców. Obecnie mieszkańcy mogą brać udział w organizowanych przez BAZĘ warsztatach tematycznych: ceramicznych, modelarskich, krawieckich, psychologicznych. Oprócz tego, BAZA co tydzień zaprasza lokalnych mieszkańców na konwersacje po angielsku i niemiecku, które mają na celu nie tylko pogłębianie znajomości języka obcego, ale również integrację osób mieszkających na jednym terenie.

Na zdjęciu na czarnym tle członkinie Stowarzyszenia BAZA Pracownia Spotkań Twórczych. 5 pań stoi w drugim rzędzie, pani w środku trzyma w rękach zrobiony częściowo na szydełku logotyp BAZY dwie siedzą, oparte plecami do siebie, dwie panie. Pani po prawej trzyma statuetkę Rokietnickiej Wierzby.
Kategoria Osobowość: Piotr Trybuś

Piotr Trybuś jest Prezesem Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartan Rokietnica”, który został założony w 2017 roku. Pomimo krótkiej działalności zawodnicy klubu mają już na koncie wiele sukcesów  m.in. w Pucharze Polski Młodzików, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Celem klubu jest wychowanie młodych ludzi w sportowym duchu walki fair play, szacunku do innych, ale również przygotowanie ich do całożyciowej troski o zdrowy tryb życia. O członków dba się nie tylko pod względem fizycznym, ale również pedagogiczno-wychowawczym, psychologicznym oraz fizjoterapeutycznym. Laureat statuetki jest również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Rokietnicy.

Na zdjęciu na czarnym tle Piotr Trybuś. Mężczyzna stoi lekko bokiem, ubrany jest w granatowy garnitur i białą koszulę.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN