Rokietnicka Wierzba 2019

Kategoria SPOŁECZNIK: Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinie

Z przekazu ustnego przyjmuje się powstanie Towarzystwa Ogniowego we wsi Mrowino już w 1900 roku. Obecnie w szeregach jednostki funkcjonuje 25 druhów czynnych oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. OSP Mrowino posiada trzy wozy bojowe – jeden GBA i dwa SLRT. Bierze udział nie tylko w działaniach ratowniczych, ale również w różnych akcjach społecznych i charytatywnych. W 2017 r. OSP Mrowino zostało zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów w kategorii „Aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń”.

ROSgwiazdka 2019. Zdjęcie przedstawia laureatów Rokietnickiej Wierzby w kategorii Społecznik - druhów OSP Mrowino

 

Kategoria Osobowość: Joanna Sosnowska

Naczelna pielęgniarka Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego przy ul. Polnej w Poznaniu. Mieszkanka Rokietnicy od ponad 10 lat. Zarządza zespołem pielęgniarek i położnych, jednocześnie dbając o ich rozwój zawodowy. Jest inicjatorką i współtwórczynią pierwszego w Wielkopolsce Banku Mleka Kobiecego, dedykowanego wcześniakom i noworodkom. Celem działalności Banku jest pomoc dzieciom, których matki z różnych powodów nie są w stanie zapewnić im pokarmu w pierwszych chwilach życia. Pani Joanna aktywnie uczestniczy w pracy Szkoły Rodzenia oraz zajęciach dydaktycznych na kierunku Położnictwo na Uniwersytecie Medycznym. Zaangażowana w remont największej w Wielkopolsce „porodówki”, która stała się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym pacjentkom.

ROSgwiazdka 2019. Zdjęcie przedstawia laureatkę Rokietnickiej Wierzby w kategorii Osobowość - Joannę Sosnowską

 

Kategoria Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Zakład poligraficzny Natalii Sp. z o.o.

Założony w 1985 roku przez Genowefę i Tomasza Nowaczyków, dziś jest jednym z największych producentów etykiet i taśm samoprzylepnych w Polsce. To spółka rodzinna w 100% oparta na polskim kapitale. Firma konsekwentnie inwestuje w nowoczesny park maszynowy, a produkcja utrzymywana jest na niezmiennie wysokim poziomie, by sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Zakład wspiera lokalne działania, w tym m.in. imprezę plenerową pn. „Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć”. Otrzymał certyfikat „Wielkopolska Jakość”, jest również kilkukrotnym laureatem konkursu Gazeli Biznesu oraz nagród przyznawanych przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

ROSgwiazdka 2019. Zdjęcie przedstawia laureatów Rokietnickiej Wierzby w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu - przedstawicieli firmy Natalii Sp. z o.o.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN