Rokietnicka Wierzba 2017

Kategoria SPOŁECZNIK: Andrzej Deckert

Emerytowany wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pasjonat myślistwa, aktywny członek Koła Łowieckiego. Autor publikacji z zakresu wychowania fizycznego oraz łowiectwa. Miłośnik Jeziora Kierskiego, aktywnie działający na rzecz jego ochrony. Autor stałej rubryki „Na zdrowie” w czasopiśmie gminnym „Rokickie Wiadomości”. Zaangażowany w życie lokalnej społeczności Gminy Rokietnica, podejmujący działania mające na celu aktywizację osób starszych. Jeden z założycieli Akademii Wieku Dostojnego im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy w 2008 roku i jej Kanclerz. Według dostępnych źródeł, AWD jest pierwszą w Polsce wiejską placówką (typu Uniwersytet III Wieku) kształcenia ustawicznego, skierowaną do słuchaczy w każdym wieku. W jej ramach prowadzone są wykłady z zakresu medycyny, psychologii czy zdrowia. Odbywają się również zajęcia tematyczne w grupach ćwiczebnych, takie jak zdrowy kręgosłup, Nordic Walking czy nauka i doskonalenie umiejętności w posługiwaniu się komputerem. Pomysłodawca corocznego plebiscytu „Sportowiec z klasą” w Gminie Rokietnica.

Kategoria OSOBOWOŚĆ: Ks. Krzysztof Andrzejewski

Od 2004 roku proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Sobocie. Kustosz Sanktuarium Maryjnego pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Sobocie, najstarszego obiektu sakralnego na terenie gminy Rokietnica. Sprawujący prawną opiekę nad cennymi zbiorami sztuki znajdującymi się w kościele, takimi jak łaskami słynący obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w srebrnej sukience, monstrancja wieżyczkowa, XVI-wieczne płyty nagrobkowe rodziny Sobockich czy neogotyckie XIX-wieczne organy. Charyzmatyczny duchowny, organizator działalności społecznej i kulturalnej w parafii. Jeden z pomysłodawców i organizatorów obchodów 500-lecia kościoła w Sobocie, nad którymi patronat objęli wójtowie gmin Rokietnica i Suchy Las oraz Powiat Poznański. Uroczystości obejmowały m.in: powitanie kopii figury Matki Bożej Fatimskiej z okazji 100-lecia objawień w Fatimie; nawiedzenie parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej; misje parafialne połączone z rekolekcjami; parafialną pielgrzymkę dziękczynną do Fatimy oraz wydanie publikacji poświęconej Kościołowi w Sobocie.

Kategoria SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU: Centrum Tenisowe Sobota

Jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych powiatu poznańskiego, a zarazem największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-rekreacyjny. Znajduje się w nim 18 kortów, na których miłośnicy tenisa i squasha mogą szlifować swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów niezależnie od pory roku. Obiekt jest gospodarzem turnieju Powiat Poznański Open. Chętnie i bezinteresownie angażuje się w gminne imprezy o sportowym i kulturalnym charakterze, m.in. Rokietnickie InteGRAcje, Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć, Dożynki Parafialne w Rokietnicy czy Amatorski Turniej im. Marcina Matysiaka. Co roku gości uczestników Balu Mistrzów Sportu, podczas którego zbierane są fundusze na działalność gminnych klubów sportowych.

 

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN