O Gminie

Rokietnicka Wierzba 2011

Bartosz Protasewicz

rokietnicka-wierzba-2011_b-protasewiczJego imponującą karierę można by próbować sprowadzić do poszukiwania wspólnego mianownika między precyzją, koncentracją, opanowaniem, żelaznym uporem i żmudną pracą, a nietuzinkowością, dumą, walecznością, siłą woli, przekorna zadziornością i pokonywaniem często absurdalnych przeszkód. Zaś szukając przykładów i porównań dla Jego postawy – wskazać na stanowiące obiekt wielu marzeń postaci filmowych bohaterów i wybitnych sportowych karier. Indywidualny Wicemistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata, drużynowy zdobywca tytułu Wicemistrza Świata na zawodach w Chicago, jest nie tylko niezwykle utalentowanym karateką, sięgającym po zaszczytne tytuły i laury, ale przede wszystkim oddanym sportowej idei zawodnikiem, dla którego białe kimono i mistrzowski pas to zobowiązanie i szacunek dla czystych zasad i wolnej od nadużyć filozofii.

Józef Gawron

rokietnicka-wierzba-2011_j-gawronPrzedsiębiorca, samorządowiec, organicznie przynależny i związany z Rokietnicą, jej mieszkańcami i wspólnotowymi sąsiadami. Ceniony za czyste intencje, otwartość, szczerość i gotowość współpracy. Alergicznie uczulony na fałsz, nierzetelność i nieautentyczność. Zdecydowanie i jednoznacznie bezkompromisowy tam, gdzie jakiekolwiek działania mogłyby spowodować zerwanie międzyludzkich i dobrosąsiedzkich więzi. Najważniejszą dewizą, którą wyznaje jest odpowiedzialność, umiejętność dialogu, odnajdywanie płaszczyzny porozumienia oraz odważnego przyznania się do popełnionych błędów.

Hanna Wocko

rokietnicka-wierzba-2011_h-wockoWieloletnia prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica”. W kruchej kobiecej posturze uosabia wielką społecznikowską pasję, której starczyłoby dla drużyny gigantów. Skromna, ale i nad wyraz konsekwentna. Niezwykle pracowita i zorganizowana. Zawsze z dumą i uporem walcząca o pomoc, wsparcie, szacunek i zasłużone laury dla uzdolnionej sportowo młodzieży ze swego ukochanego klubu. Ceniona za mężne serce, oddanie, poświęcenie, zacięcie organizacyjne, a także umiejętne zarządzanie. Niewątpliwym sukcesem Stowarzyszenia, którym przez lata kierowała, jest zjednanie i zaproszenie do współpracy licznego grona patronów, przyjaciół, sympatyków i sprzymierzeńców, realizujących tylko pozornie nieosiągalne marzenia młodzieży o sukcesach na wielkich sportowych arenach.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN