O Gminie

Rokietnicka Wierzba 2008

Piotr Łakomy

rokietnicka-wierzba-2008_piotr_lakomyOd 1 września 1998 roku prowadzi najbardziej „Rokietnicką” piekarnię, znaną wszystkim mieszkańcom naszej gminy. Dewizą Pana Piotra i kierowanej przez niego 30 osobowej załogi oraz receptą na zagmatwaną często codzienność, jest przyjazny uśmiech, serdeczność, otwartość i życzliwość, dlatego każdy klient wychodzi stąd zadowolony. Jednak Pan Piotr to nie tylko dobry szef Piekarni, ale przede wszystkim właściciel szczerego serca, o czym najwymowniej świadczy udział w szeregu akcji dobroczynnych organizowanych dla mieszkańców gminy Rokietnica, zwłaszcza dzieci oraz aktywne wspieranie tych działań i przedsięwzięć, których celem jest integracja naszej lokalnej społeczności.

Jacek Olejniczak

rokietnicka-wierzba-2008_jacek_olejniczakNauczyciel Wychowania Fizycznego z dwudziestopięcioletnim stażem. Choć Poznaniak, od początku związany pracą i sercem ze Szkołą Podstawową w Mrowinie. Poświęcany młodzieży z wielkim oddaniem czas, owocuje wspaniałymi sportowymi wynikami i sporą grupką chętnych do udziału w dobrowolnych zajęciach. Ceniony przez dzieci, młodzież i dorosłych za pasję, bezinteresowność, wielkie serce dla sportu, zaangażowanie, ale przede wszystkim za przestrzeganie i konsekwentne stosowanie prostych, jasnych i zawsze czytelnych zasad.

Koło Gospodyń Wiejskich z Żydowa

rokietnicka-wierzba-2008_kolo_gospodynSpotykają się od sześciu lat dwa trzy razy w miesiącu w wiejskiej świetlicy. Przy wspaniałym cieście i wybornych potrawach rozmawiają, śmieją się – ale przede wszystkim planują co takiego zrobić, by zintegrować mieszkańców Żydowa. Założone przez mężczyznę, Piotra Hałasa, na początku skupiało 30 członkiń. Obecnie jest ich kilkanaście – ale za to tych najbardziej aktywnych.
Łączy je umiłowanie do tradycji, radość z bycia razem i możliwości pracy dla innych, zwłaszcza dla ukochanego Żydowa.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN