kalendarium

KIEDY: 2018-10-23
GDZIE: Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy, ul. Szamotulska 29
data publikacji: 12/10/2018

KATEGORIA: Kultura

Eliminacje gminne do Konkursu Recytatorskiego „NAJMILSZE SŁOWO – OJCZYZNA”

Tradycją rokietnickich wieczornic organizowanych w ramach obchodów Święta Niepodległości tuż po zakończonej mszy św. w intencji Ojczyzny w hali Rokietnickiego Ośrodka Sportu, jest spotkanie ze słowem. Przeplecione mini recitalem Rokietnickiej Orkiestry Dętej i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, jednoznacznie wiążących się z dniem 11 listopada, zyskało nie tylko przychylność mieszkańców, ale zachęciło do licznego udziału w tym przedsięwzięciu. Naszymi recytatorami byli dotąd uczniowie Szkoły Podstawowej w Rokietnicy, gimnazjaliści, a w roku ubiegłym – także nauczyciele.

W wyjątkowym roku 100-lecia Niepodległości oraz upamiętnienia setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego chcemy rozszerzyć formułę spotkań ze słowem i poezją o możliwość włączenia się w nie wszystkich chętnych mieszkańców. Wielu z Państwa ma swoje talenty i pieczołowicie pielęgnuje więź z literaturą. Czas więc by dać im zaistnieć. Autorka pomysłu – Lucyna Bigos zastępca dyrektora SP w Rokietnicy, wraz z pozostałymi organizatorami, gorąco zaprasza.

Co trzeba zrobić? – REGULAMIN

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy, a jego celem  – uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przygotowanie prezentacji dowolnego wiersza, związanego z tematyką konkursu, którego wykonanie nie przekracza 3 minut.

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • eliminacje szkolne
  • eliminacje gminne

Jedną kategorią adresatów są uczniowie szkół Gminy Rokietnica oraz Zespołu Szkół im. Zamoyskich. Wszystkich niezbędnych informacji dotyczących zasad konkursu udzielać będą dyrektorzy poszczególnych placówek. Wyłonieni reprezentanci szkół (po trzech w każdej z pięciu kategorii wiekowych), wezmą udział w eliminacjach gminnych, które odbędą się:

23 października 2018 r. o godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokietnicy.

Osobną kategorię stanowią OSOBY DOROSŁE. Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Rokietnicy przy ulicy Szkolnej 3C i wypełnienie karty uczestnika. Wszelkie zapytania można także kierować pod adresem e-mail: bigos.lucyna@sp.rokietnica.pl.

Ocena prezentacji w tej kategorii odbywać się będzie podczas eliminacji gminnych, które, również dla wyłonionych reprezentantów szkół, przeprowadzone zostaną przez Szkołę Podstawową im. J. Brzechwy w Rokietnicy. Powołane jury, biorąc pod uwagę: wybór tekstu, interpretację, technikę wykonania, prezentację oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoni zwycięzców (po jednym z każdej  kategorii).

Karty uczestników należy przesłać do dnia 16 października br. pod adresem: bigos.lucyna@sp.rokietnica.pl

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe. Jury wyłoni również trzy prezentacje, które uświetnią Gminne Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. stanowiąc słowne dopełnienie muzycznego recitalu Jacka Kortusa w kościele parafialnym w Rokietnicy.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału. Szczególnie osoby dorosłe z poetycką duszą :).

D.P.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!