Aktualności

Złóż wniosek do CEIDG elektronicznie

data publikacji: 02/04/2020

KATEGORIA: Pozostałe

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników gminy, zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG:

 1. Zachęcamy przedsiębiorców do składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną – poprzez profil zaufany ePUAP lub przesyłanie wniosków pocztą tradycyjną, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.
 2. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia działalności, może być złożony w DOWOLNYM TERMINIRE, a więc również z datą wsteczną. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód.

Jak założyć PROFIL ZAUFANY

 1. Wejdź na stronę epuap.gov.pl
 2. Kliknij „ZAREJESTRUJ SIĘ”
 3. Wypełnij obowiązkowe pola
 4. Wyślij

Na e-mail przesłana zostanie informacja, że należy podejść z dowodem osobistym do najbliższego punktu, potwierdzającego profil zaufany. Profil można potwierdzić w Urzędzie Gminy w Rokietnicy, budynek „C”, w ciągu 14 dni od daty jego założenia.

Jak złożyć wniosek CEIDG bez wychodzenia z domu

 1. Wejdź na stronę ceidg.gov.pl
 2. Wybierz niebieską zakładkę „BAZA PRZEDSIĘBIORCÓW”
 3. W prawym górnym rogu kliknij „ZALOGUJ”
 4. Jeżeli nie masz jeszcze konta w CEIDG, kliknij w żółtą ikonę „ZAŁÓŻ NOWE KONTO” (po lewej na górze)
 5. Teraz następuje rejestracja przedsiębiorcy ® wybierz sposób potwierdzania swojej tożsamości
 6. Jeżeli posiadasz podpis kwalifikowany, kliknij „CERTYFIKAT KWALIFIKOWANY”

Jeżeli posiadasz profil zaufany, kliknij „LOGIN.GOV.PL”

 1. W przypadku użycia podpisu kwalifikowanego, wybierasz i wpisujesz certyfikat, po czym następuje weryfikacja i uzupełnienie danych podstawowych, a następnie uzupełniasz pozostałe dane.
 2. Jeżeli klikasz Login.gov.pl, zostajesz przekierowany na stronę login.gov.pl, gdzie wybierasz sposób logowania. Najczęściej jest to PROFIL ZAUFANY. Teraz wpisujesz swój login i hasło oraz kod autoryzacyjny, który zostanie przysłany SMS-em na Twoją komórkę. Następuje etap 3, gdzie dane są już automatycznie uzupełnione, kliknij „DALEJ” do etapu 4 i uzupełnij pozostałe dane. Na końcu kliknij „UTWÓRZ KONTO”
 3. Konto zostało zarejestrowane. Możesz dokonywać operacji na swoim wpisie do CEIDG.

Jeżeli posiadasz już konto w CEIDG, po wejściu na główną stronę kliknij „ZALOGUJ”, wybierz „CERTYFIKAT” lub „PROFIL ZAUFANY” (w zależności za pomocą czego utworzone zostało konto), następnie wpisz certyfikat kwalifikowany lub, w przypadku profilu zaufanego, wpisz swój login i hasło oraz kod autoryzacyjny.

Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę www.ceidg.gov.pl   oraz www.biznes.gov.pl,  bądź dzwoniąc pod nr 22 1002079 lub 801 055 088.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!