Aktualności

Zielona Rokietnica po Zielonym Konkursie

data publikacji: 03/10/2022

KATEGORIA: Środowisko

Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy udowodnili, że kochają zieleń i naturę. W trzeciej już edycji Zielonego Konkursu otrzymaliśmy lawinę zgłoszeń, z której wyłonienie zwycięzców nie było łatwym zadaniem. Zachwycające ogrody, balkony i zakątki w domach utwierdziły nas w przekonaniu, że każdemu potrzebna jest choć odrobina kontaktu z roślinami. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział.

A oto nasze Zwyciężczynie:

w kategorii „Najpiękniejszy ogród” wygrała Pani Katarzyna Kachel

Na zdjęciu widać fragment ogrodu. Po prawej stronie ścieżka wyłożona kostką brukową. Po lewej stronie na dole zdjęcia widać fragment trawnika, dalej krzewy z białymi kwiatami i drewnianą pergolę. Za nią widoczna drewniana, ciemna brama, dalej zabudowania (widoczne dachy i okna na poddaszach). Po lewej stronie widać szary mur grodzący ogród.
Na zdjęciu widoczny fragment ogrodu. Na dole zdjęcia widoczne krzewy i trawy ozdobne, kwiaty usytuowane na "wysepce" z ziemi okolonej trawą. Po lewej stronie podobna wysepka z innymi krzewami. Trawnik kończy się betonowym, zadaszonym tarasem, na którym stoją dwa wiklinowe krzesła, ławka i stół. Po lewej stronie tarasu widoczna drewniana donica z kwiatami i ozdobnymi trawami, przy samej ścianie domu drewniana drabina, na której stoją żółte doniczki z roślinami i powieszone są drewniane domki dla owadów. Za tarasem szerokie przeszklone wyjście tarasowe. Po lewej stronie szare ogrodzenie.

Zdjęcie przedstawia rabatę kwiatową, na której rosną fioletowe i różowe kwiaty oraz krzewy. Rabata wyłożona jest korą i otoczona plastikowym, falistym separatorem. Przy separatorze wysypano wąski pasek kamyczków. Dalej trawa.

W kategorii  „Najpiękniejszy balkon” wygrała Pani Dominika Durka

Zdjęcie balkonu od strony mieszkania w bloku. Po lewej stronie widać białą ścianę, przy której w donicach ustawiono zielone, wysokie rośliny. Balustrada obwieszona została donicami z fioletowymi kwiatami, w które wsadzono kuliste lampy solarne - jedna z nich świeci na zielono (mniejsza), trzy duże są wyłączone. Między lampy utknięto lampki ledowe z wieloma drucikami świecącymi na końcach. Przy jednej z lampek widoczna sztuczna, różowa papuga. W rogu balkonu stoi szklany stolik, z czarnymi nogami.

Na zdjęciu widać balkon. Na części podłogi wyłożony sztuczna trawa (nie sięga ściany). Pod ścianą ustawione dwie donice, w której stoją pergole - na niej wiją się rośliny z czerwonymi kwiatami. W rogu między ścianą a balustradą stoi krzesło wyściełane kwiatowym materiałem. Na balustradzie powieszone donice z czerwonymi i różowymi kwiatami. W donice wetknięte lampki ledowe z wieloma drucikami świecącymi na końcach. W donicach nieregularnie rozstawione lampy solarne. W kwiatach widoczna czerwona, sztuczna papuga. W perspektywie sąsiedni blok w ciemności.

 

W kategorii „Najpiękniejszy zielony kąt w mieszkaniu/domu” wygrała Pani Magdalena Kasperek

Zdjęcie przedstawia pokój na poddaszu, z białym sufitem i szarymi ścianami, w tym jedną skośną, w której jest okno. Po środku pokoju na okrągłym dywaniku stoi szary podnóżek, przy nim szary fotel typu "uszak" z przewieszonym przez oparcie kremowym kocem i dwiema kremowymi poduszkami w czarne wzory na siedzisku. Po lewej stronie fotela stoi mały, okrągły stolik, na którym stoi świeczka i doniczka z zieloną rośliną. Po lewej stronie fotela roślina w dużej donicy. Za fotelem stoi lampa podłogowa. Na pierwszym planie widoczny kosz wiklinowy, na nim doniczka z kwiatem, pod ścianą naprzeciw fotela wielka donica z rośliną.

Gratulujemy!

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN