Aktualności

Wyjątkowy pokaz video mappingu w Rokietnicy

data publikacji: 02/11/2021

KATEGORIA: Kultura

Listopad nieodłącznie kojarzy się ze Świętem Zmarłych oraz Narodowym Świętem Niepodległości. Jest więc czasem wspominania, wracania do historycznych wydarzeń, nauki o przeszłości z przekazem na przyszłość.

W zeszłym roku, z uwagi na rygorystyczne obostrzenia, nie udało nam się zorganizować hucznych obchodów Święta Niepodległości. Zastąpiliśmy je licznymi konkursami dla mieszkańców w różnych kategoriach wiekowych, podświetleniami budynków w naszej gminie w barwy narodowe oraz wzruszającym filmem „Czym jest patriotyzm”, w którym wystąpili przedstawiciele zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.

W tym roku, choć pandemia się nie skończyła, mamy możliwość zaprosić wszystkich mieszkańców Gminy Rokietnica na uroczyste obchody tego tak ważnego dla Polaków Święta.

Tradycyjnie o godz. 15:00 w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Rokietnicy odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z oprawą muzyczną Rokietnickiej Orkiestry Dętej. Po Mszy Św. ksiądz proboszcz Robert Korbik zaprasza na koncert pieśni patriotycznych.

Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczniemy o godz. 18:00 w parku przy Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy, który będzie tego wieczoru przepięknie kolorowo „ustrojony”. Od bramy wejściowej na miejsce będzie prowadziła podświetlona ścieżka. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, zaprosimy wszystkich na część artystyczną obchodów, po której ok. godz. 18:30 nastąpi wydarzenie, jakiego wcześniej w naszej gminie nie było – pokaz video mappingu. Możemy zapewnić, że tego rodzaju pokazy są wyjątkowo spektakularne i robią wrażenie na największych sceptykach. Warto być już od samego początku wydarzenia, aby być świadkiem każdej części i nie spóźnić się na pokaz video mappingu, który potrwa kilka minut. Jeśli tylko będziecie mieli możliwość, zachęcamy do udziału – nie pożałujecie!

Tego samego dnia zostaną wręczone statuetki Rokietnickiej Wierzby. Uroczystość z uwagi na nadal panującą pandemię koronawirusa odbędzie się w kameralnym gronie. Czyja postawa odznaczyła się na tyle, aby uzyskać wyróżnienie Rokietnickiej Wierzby, dowiecie się już wkrótce.

Chcąc włączyć Mieszkańców gminy do aktywnego świętowania, zapraszamy do udziału w konkursie na wiersz o Polsce lub tematyce niepodległościowej. Na prace przesyłane drogą mailową na adres: promocja@rokietnica.pl czekamy do 9 listopada 2021 r. do końca dnia. Wiersz powinien mieć maksymalnie 3 strofy i być zgodny z tematem konkursu. Uczestnikiem może być każdy mieszkaniec naszej gminy. Na uczestników czekają upominki. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Zależy nam, żeby Gmina Rokietnica na to wyjątkowe Święto była pięknie ustrojona w biało-czerwone barwy. W kwietniu rozdawaliśmy flagi narodowe wszystkim chętnym mieszkańcom gminy. Prosimy, abyście skorzystali z podarowanych flag. A ci wszyscy, którzy w dniach 25 października – 10 listopada br. zameldują się w naszej gminie na pobyt stały, otrzymają od nas flagę podczas meldunku. Więcej informacji na temat akcji znajduje się TUTAJ.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości wznawiamy akcję SMS do Ojczyzny.
Do 10 listopada, w godzinach otwarcia biblioteki można wypisać SMS na karteczce w wybranym przez siebie kolorze (białym lub czerwonym) i zostawić w punkcie wypożyczeń. Tak przygotowana karteczka zawiśnie na tablicy i uzupełni flagę.
Biblioteka jest otwarta:
– od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-20:00
– w piątki w godz. 8:00-16:00.
Przypominamy szczegóły akcji:

W holu budynku Biblioteki Gminnej w ubiegłym roku stanęła wielka plansza z wymalowanym konturem flagi Polski, na który przywieszone zostały białe i czerwone kartoniki o wymiarach 6 x 9 cm. Na kartkach wpisane zostały SMSy od mieszkańców do Ojczyzny. Przyczepione kartoniki „pokolorowały” flagę na barwy narodowe. Flaga nie jest jeszcze pełna. Liczymy więc, że pomożecie ją uzupełnić.

„(…) niech żyje Polska! Zgoda, jedność, a Ojczyzna nasza wolna (…) żyć będzie po wsze czasy.”

Ignacy Jan Paderewski

Regulamin wydarzenia

Na plakacie w tle biało-czarna scena wojenna, na niej powiewająca biało-czerwona flaga i tekst: Narodowe ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Gminie Rokietnica PROGRAM: - 15.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny z oprawą Rokietnickiej Orkiestry Dętej - Po Mszy Św. odbędzie się koncert pieśni patriotycznych - 18:00 – Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada Park przy Zespole Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy - godz. 18:00 – część artystyczna - ok. godz. 18:30 – pokaz video mappingu o tematyce niepodległościowej Organizatorzy - Urząd Gminy Rokietnica - Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich Partnerzy: - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Bytkowie - Rokietnicki Ośrodek Sportu Sp. z o.o. - Gminny Ośrodek Kultury w Rokietnicy Po lewej stronie zdjęcie podświetlonego pałacu po zmroku.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!