Aktualności

Wnioski na zakup preferencyjny węgla

data publikacji: 24/11/2022

KATEGORIA: Komunikaty

Informujemy, że rozpoczęliśmy przyjmowanie Wniosków na zakup preferencyjny węgla. Prosimy osoby zainteresowane i uprawnione o niezwłoczne wypełnienie wniosku i złożenie w Urzędzie Gminy Rokietnica – do 5 grudnia 2022 r. włącznie.

Wniosek jest dostępny w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Rokietnica – budynek C lub do samodzielnego pobrania – TUTAJ.

Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy Rokietnica (Rokietnica, ul. Golęcińska 1 – bud. C), w godz. pracy Urzędu, tzn. pon. 8.30- 18.00, wt.-czw. 7.30-15.30, pt. 7.30-14.00.

Wnioski można również złożyć przy wykorzystaniu platformy ePUAP jako załącznik do pisma ogólnego, podpisanego profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

Cena węgla przy zakupie preferencyjnym nie będzie wyższa niż 2 000 zł brutto za tonę. Do ceny należy doliczyć ewentualny koszt transportu z miejsca składowania na terenie Gminy Rokietnica do gospodarstwa domowego.

UWAGA!
Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Każdy uprawniony mieszkaniec Gminy Rokietnica zainteresowany zakupem węgla zobowiązany jest złożyć WNIOSEK o zakup preferencyjny, określając w nim m.in. rodzaj opału (groszek lub orzech). Formularz wniosku – POBIERZ

Każdy uprawniony mieszkaniec Gminy Rokietnica może po cenie preferencyjnej nabyć 1,5 tony opału do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony opału po 1 stycznia 2023 r., nie później niż do 30 kwietnia 2023 r. W każdym z wyżej wymienionych okresów można złożyć tylko jeden wniosek!

Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z datą wpływu!

Procedura zakupu węgla w Gminie Rokietnica:

  1. Złożenie wniosku o zakup preferencyjny węgla.
  2. Niezwłoczne rozpatrzenie przez Urząd Gminy Rokietnica.
  3. Telefoniczna bądź mailowa informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku z jednoczesnym powiadomieniem o obowiązku uiszczenia opłaty za węgiel. Zapłaty należy dokonać na konto Gminy Rokietnica przelewem lub wpłatą uiszczoną w placówce pocztowej lub banku.
  4. Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Gminy Rokietnica Wnioskodawca zostanie poinformowany o konieczności odbioru BONU/dokumentu uprawniającego do odbioru węgla ze wskazanego punktu znajdującego się na terenie Gminy Rokietnica.
  5. Wnioskodawca zgłasza się z BONEM/dokumentem do wskazanego punktu w celu odbioru węgla.

UWAGA! Program dystrybucji i sprzedaży węgla po cenach preferencyjnych jest programem rządowym, w którym Gmina Rokietnica zdecydowała się wziąć udział, wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców. Zasady udziału reguluje ustawa z dn. 27 października 2022 r. Gmina nie ponosi odpowiedzialności za dostępność ani za jakość opału dostarczanego w ramach rządowego programu.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!