Aktualności

Wielkopolski Klub Rodziny w Gminie Rokietnica

data publikacji: 30/06/2023

KATEGORIA: Dofinansowania, Pozostałe

Po lewej stronie zielony logotyp Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, w środku logotyp Województwa Wielkopolskiego, po prawej logotyp Jednostki Organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dzięki projektowi realizowanemu w ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu środki z dotacji celowej przeznaczone zostały na uruchomienie oraz funkcjonowanie Klubu Rodziny w Rokietnicy – z siedzibą w Mrowinie. Do tego celu użytkowane będą pomieszczenia Przedszkola „Zaczarowana Łąka” oraz Gminnej Jednostki Oświatowej przy ul. Szkolnej 2 w Mrowinie, poza czasem ich pracy.

Współpracując z psychologami i pedagogami zaangażowanymi w przygotowanie i realizację projektu, już teraz zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 2 do maksymalnie 10 lat (decyduje data urodzenia) do udziału w warsztatach:

  1. „Poznajmy się! Gry i zabawy ruchowe w formie pikniku rodzinnego”, 30 lipca 2023 r., godz. 10.00, czas trwania: 2,5 h –> Formularz zgłoszeniowy
  2. „Czy istnieje alternatywa dla kar i nagród? O postępowych metodach wychowawczych.” (Alternatywa dla kar i nagród, warsztat dla rodziców), 5 sierpnia 2023 r., godz. 11.00, czas trwania: 1,5 h –> Formularz zgłoszeniowy
  3. Warsztat kulinarno – sensoryczny: „Czy można jeść różnorodnie z użyciem tylko kilku produktów? Wspólne gotowanie połączone z rozmową na temat wybiórczości pokarmowej dzieci” (przedszkolaki i wczesnoszkolne (wiek 3-8) ), 11 sierpnia 2023 r., godz. 10.00, czas trwania: 1,5 h –> Formularz zgłoszeniowy
  4. „Granice dorosłych. Jak być w zgodzie ze sobą i otaczającym światem?”, 12 sierpnia 2023 r., godz. 10.00, czas trwania: 2 h –> Formularz zgłoszeniowy
  5. „Razem raźniej – wzmocnienie relacji między rodzeństwem”, 20 sierpnia 2023 r., godz. 11.00, czas trwania: 2h, wiek 4-10 lat –> Formularz zgłoszeniowy

Poza formularzem zgłoszeniowym niezbędne jest również złożenie podpisanej Deklaracji udziału w zadaniu –> DO POBRANIA TUTAJ

oraz Oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych i wizerunku –> DO POBRANIA TUTAJ.

Regulamin –> DO POBRANIA TUTAJ

Wypełnione i podpisane dokumenty należy składać od 3 lipca 2023 r. od godz. 17:00 w Urzędzie Gminy Rokietnica w Biurze Obsługi Interesanta bud. C, w godzinach pracy urzędu (pon.: 8:30 – 18:00, wt. – czw. 7:30 – 15:30, pt.: 7:30 – 14:00). Decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o nie przynoszenie dokumentów przed wyznaczonym terminem.

Poza warsztatami tematycznymi (które odbędą się w czasie wakacji) zaproponujemy Państwu jeszcze jedną formę zajęć grupowych – grupy zabawowe dla rodziców z dziećmi. Ponadto przewidujemy możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistami dla rodzin, dotyczących funkcjonowania dzieci oraz relacji w rodzinie. W ramach obu rodzajów zajęć grupowych konieczny jest udział zarówno dziecka, jak i rodzica/rodziców/opiekuna prawnego.

Adresatem projektu są rodziny z dziećmi, które mieszkają w Gminie Rokietnica. Zapraszamy szczególnie te osoby, dla których ważne jest budowanie zdrowych relacji w rodzinie, które poszukują sposobów ich pogłębienia i zacieśnienia. W Klubie znajdą pomoc rodziny, które napotykają trudności w tym obszarze, a także te, które chcą się zainspirować do twórczych i wspierających rozwój aktywności z dziećmi. Grupy będą także okazją do integracji lokalnej społeczności oraz czerpania nie tylko z wiedzy specjalistów, ale bogactwa doświadczeń, które wniesie na spotkanie każda z rodzin. Przewidujemy uruchomienie trzech grup, kryterium ich podziału będzie wiek dzieci (najmłodsza: 2-3 latki, średnia: 4-6 latki oraz najstarsza: 7- 9 lat).

Rekrutacja do grup zabawowych dla rodziców z dziećmi rozpocznie się w drugiej połowie lipca. Zajęcia będą obejmowały 10 spotkań w okresie od września do listopada 2023 r. i będą odbywać się w soboty. Bardzo ważna jest w nich regularność uczestnictwa, dlatego warto przemyśleć swoje możliwości czasowe jeszcze przed zgłoszeniem. Rekrutacja do grup będzie miała inny charakter. Nieistotna będzie w niej kolejność zgłoszeń, a informacje pochodzące z formularza rekrutacyjnego oraz udzielone podczas wywiadów, przeprowadzonych z wybranymi do drugiego etapu rekrutacji rodzinami. Zwiększy to szansę tego, że grupy będą mogły prężnie i efektywnie dla wszystkich uczestników funkcjonować przez cały okres trwania projektu.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco informacji pojawiających się na stronie www.rokietnica.pl, na Facebooku profil Rokietnica.pl oraz w Rokickich Wiadomościach. Wszystkie usługi w ramach Klubu są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Logotyp Wielkopolskich Klubów Rodzinnych - po lewej kształt województwa wielkopolskiego w błękitnym kolorze, na jego tle para dzieci w biegu trzymających się za ręce - granatowe kształty, nad nimi pomarańczowy latawiec. Za granatową kreską po prawej stronie granatowy napis: Wielkopolskie Kluby Rodzinne                  logotyp Gminy Rokietnica (Po lewej stronie figura nieokreślona zielono-żółta. Po prawej stronie zielony napis w dwóch linijkach Rokietnica gmina perspektyw)

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN