Aktualności

Wielkopolski Klub Rodziny – rekrutacja do grup zabawowych

data publikacji: 07/08/2023

KATEGORIA: Dofinansowania

Po lewej stronie zielony logotyp Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, w środku logotyp Województwa Wielkopolskiego, po prawej logotyp Jednostki Organizacyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wielkopolski Klub Rodziny w Gminie Rokietnica zaprasza dzieci i rodziców do uczestnictwa w zajęciach grup zabawowych. Aby skorzystać z nowej usługi, należy wziąć udział w dwuetapowej rekrutacji. Pierwszy etap to ankieta internetowa, która dostępna jest

TUTAJ.

UWAGA: rekrutację do grup dla kategorii wiekowych 4 – 6 lat i 7 – 9 lat przedłużono do 30 sierpnia 2023 r. (Ankieta będzie dostępna do 21 sierpnia br.)

Drugim etapem będzie konsultacja indywidualna z prowadzącymi zajęcia. Liczba miejsc jest ograniczona, ale o zakwalifikowaniu do grup nie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Zajęcia będą odbywały się od września do listopada 2023 r. w Mrowinie. Będą to regularne sobotnie spotkania grup zabawowych. Rodziny będą podzielone na 3 grupy, do których przynależność będzie określał wiek dzieci:

  • 2 – 3 lat,
  • 4 – 6 lat,
  • 7 – 9 lat (dziecko nie może przekroczyć 10 roku życia).

Zaproponowane aktywności będą miały za zadanie pogłębiać relację między rodzicami a dziećmi, wzmacniać je tak, aby obie strony cieszyły się ze wspólnie spędzonego czasu. Uczestnicy będą inspirowani nie tylko przez obecnych na spotkaniach specjalistów, ale także poprzez doświadczenia, które wniesie każda z rodzin. Będzie to okazja do znalezienia wsparcia w trapiących problemach, lecz również do spotkania życzliwych osób.

Zajęcia będą odbywały się w specjalnie do tego celu przygotowanej sali w budynku Gminnej Jednostki Oświatowej oraz w salach przedszkolnych Przedszkola „Zaczarowana Łąka” w Mrowinie przy ul. Szkolnej 2. Stworzone dla uczestników komfortowe warunki z pewnością będą sprzyjały budowaniu radosnej i miłej atmosfery.

Prosimy o przemyślane decyzje. Udział będzie wiązał się z uczestnictwem w 10 sobotnich spotkaniach grupy. Ważne jest regularne uczestnictwo, dlatego zgodnie z zasadami projektu możliwe są tylko 3 nieobecności na zajęciach. Dokładne daty spotkań oraz godziny zajęć zostaną podane w późniejszym czasie.

W sobotnie przedpołudnia i/lub wczesne godziny popołudniowe odbywać się będą 3 grupy zajęciowe dla dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Obecność rodzica/opiekuna prawnego podczas zajęć jest wymagana. Możliwe jest zgłoszenie rodzeństwa do kilku grup jednocześnie, jeśli istnieje możliwość, aby na każdej grupie zajęciowej z dzieckiem przebywał rodzic lub opiekun prawny. Rekomendujemy udział obojga rodziców/opiekunów podczas zajęć grupowych.

Udział mogą brać wyłącznie mieszkańcy Gminy Rokietnica.

Do pobrania:

REGULAMIN

DEKLARACJA UCZESTNICTWA W ZADANIU

OŚWIADCZENIE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH I WIZERUNKU

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN