Aktualności

Tajemnica walizki odkryta

data publikacji: 03/06/2022

KATEGORIA: Sport

21 maja 2022 r. drużyny zdeterminowane do udziału w Rodzinnej Grze Terenowej „Tajemnicza walizka” pojawiły się na starcie trasy. Pogoda ich nie rozpieszczała, dlatego udział wzięli ci najtwardsi uczestnicy. Mieli do pokonania około 10 kilometrów ulicami, drogami gruntowymi i przez las. Jednak gra nie polegała wyłącznie na przeprawie rowerowej, ale na wykonaniu zadań na punktach kontrolnych: przejście wyznaczonej odległości slalomem w alkogoglach czy zebranie grzybów po omacku z jedynie głosowymi wskazówkami, to tylko niektóre z nich. Dzielni podróżnicy doskonale poradzili sobie ze wszystkim i w ten sposób drużyny pojawiły się na mecie z kompletem części układanki. Po ich złożeniu, przychodził czas na wytężenie umysłów i rozwiązanie zadań matematycznych – po tym możemy oświadczyć, że nasza gmina matematykami stoi! Rozwiązania pozwoliły na otwarcie tytułowej „tajemniczej walizki”, w której wnętrzu czekało kolejne wyzwanie – test wiedzy o Węźle przesiadkowym Rokietnica. Informacje na temat węzła, np. ile będzie tam miejsc parkingowych dla samochodów, a ile miejsc postojowych dla rowerów, animatorzy przekazywali uczestnikom na punktach kontrolnych. Ile nasi rowerzyści zapamiętali? Wystarczy powiedzieć, że nie mieli kłopotów z odpowiedzeniem na wiele (nie zawsze łatwych!) pytań.

Na koniec wszystkie drużyny otrzymały nagrody. Mamy nadzieję, że korzystając z upominków, będą wspominać dobrą zabawę.

Rodzinna Gra Terenowa „Tajemnicza walizka” w ramach projektu „Węzeł przesiadkowy Rokietnica” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 3 „Energia”, Działanie 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałanie 3.3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”

Baner przedstawiający logotypy: Fundusze Europejskie Program Regionalny, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoNa zdjęciu 3 osoby - kobieta, mężczyzna i dziewczynka. Wszyscy idą slalomem z wykorzystaniem dużych stóp, które podnoszą poprzez pociąganie za sznurki. Za nimi rowery i las.Na zdjęciu 4 osoby - kobieta, mężczyzna i dwóch chłopców. Mężczyzna i starszy chłopiec idą slalomem z wykorzystaniem dużych stóp, które podnoszą poprzez pociąganie za sznurki. Za nimi kobieta na rowerze, w foteliku na bagażniku młodszy chłopiec. Dalej las.Na zdjęciu dwoje dzieci - chłopiec i dziewczynka. Dziewczynka ma przewiązane oczy, w ręku trzyma koszyk, schyla się w kierunku sztucznego grzyba, leżącego pod drzewem. Schyla się po niego również chłopiec.

Na zdjęciu chłopiec w alkogoglach, pokonujący slalom, wyznaczony przez pachołki. Dalej rower i las. Po lewej stronie łąka i dalej las.
Na zdjęciu 3 osoby - kobieta, mężczyzna i dziewczynka. Kobieta i dziewczynka idą slalomem z wykorzystaniem dużych stóp, które podnoszą poprzez pociąganie za sznurki. Za nimi mężczyzna stojący przy rowerach i las.
Na zdjęciu mężczyzna i trzech chłopców w kaskach rowerowych. Wszyscy schylają się nad fioletową walizką, próbując ją otworzyć. Za nimi rośliny i ogrodzenie. Dalej tory kolejowe i sklep Dino.
Na zdjęciu od lewej: chłopiec w kasku rowerowym, trzymający worek z gadżetami, kobieta w kasku rowerowym, z przyczepioną karteczką z napisem Dymki, uśmiechnięta macha prawą ręką, po prawej młodszy chłopiec w kasku rowerowym, trzymający kolorowankę na wysokości twarzy. Za nimi rośliny i ogrodzenie. Dalej tory kolejowe i sklep Dino.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!