Aktualności

Światowy Dzień Rzucania Palenia 2021

data publikacji: 16/11/2021

KATEGORIA: Pozostałe

Co roku w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tegoroczny przypada 18 listopada. Ze względu na pandemię pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu nie organizują pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu (jak w latach ubiegłych), ale zachęcają wszystkich palaczy aby przynajmniej na jeden dzień rozstali się z nałogiem. Być może stanie się to impulsem do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia na stałe.

18  listopada w holu siedziby PSSE od godz. 10 do 11 będzie działał punkt informacyjny z dystrybucją materiałów antynikotynowych.

Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale jest jak najbardziej możliwe. Osoby chcące rzucić palenie, mogą skorzystać z porad profesjonalistów pracujących w Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (TPPP), która działa przy Narodowym Instytucie Onkologii. TPPP jest ogólnopolską specjalistyczną placówką świadczącą poradnictwo przez telefon dla osób, których dotyczy problem uzależnienia od tytoniu.

Chcesz rzucić palenie – zadzwoń pod nr 801 108 108 (dla telefonów stacjonarnych) lub pod nr 222 118 015 (dla telefonów komórkowych) między godz. 9 – 21 od poniedziałku do piątku lub w godzinach 9 – 15 w sobotę.

Rzecznik prasowy PSSE w Poznaniu

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!