Aktualności

Sport, radość, uśmiech i rodzina – VII Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Matysiaka już za nami

data publikacji: 16/10/2018

KATEGORIA: Sport

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas,
kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.”
Antoine de Saint-Exupéry

Drodzy Przyjaciele,

VII Turniej Piłki Nożnej im. Marcina Matysiaka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rokietnica, zorganizowany przez najbliższych kolegów Marcina i Urząd Gminy w Rokietnicy, odbył się tradycyjnie w trzecią sobotę września, tym razem nie na Orliku w Napachaniu, ale w Rokietnickim Ośrodku Sportu.

Na płycie boiska o wyjątkowe trofea walczyły cztery drużyny Juniorów: ZSP Napachanie, GKS Rokita, Szkoła Podstawowa Rokietnica, Spartan Rokietnica i sześć drużyn Seniorów: Ogniomistrze, Czarni Krzyszkowo, Elektron Tomala, Orły Swarzędz, Spartan Rokietnica oraz Cerekwica Klasyczna Szóstka. Zagrały również dwie drużyny kobiet reprezentujące: ROSfit i rodzinę Marcina.

Przebieg meczów mistrzowsko komentował, przeprowadzając również wywiady z zawodnikami, Wiesław Chojnacki w asyście Danuty Potrawiak. Nad całością zaś czuwał Andrzej Żebrowski.

Rywalizujące ze sobą drużyny mimo zaciętej walki i sportowych emocji, grały fair play. Z trybun w komfortowych warunkach kibicowali (z pomocą trąbek i okrzyków) rodzice, małżonkowie, rodzeństwo, babcie, dziadkowie, koledzy i inni miłośnicy piłki. Wyniki meczów w poszczególnych kategoriach, rozgrywane w systemie każdy z każdym, doprowadziły do następujących rozstrzygnięć:

Turniej Juniorów Turniej Seniorów
I miejsce – SP ROKIETNICA I miejsce – OGNIOMISTRZE
II miejsce – GKS ROKITA II miejsce – CZARNI KRZYSZKOWO
III miejsce – SPARTAN ROKIETNICA III miejsce – SPARTAN ROKIETNICA
Król strzelców – Tomek Zieliński GKS ROKITA Król strzelców – Paweł GRABIA

 

„Damskim” Królem Strzelców została Anna Gicala.

Wszyscy zawodnicy drużyn juniorów otrzymali upominki, a zwycięskie drużyny seniorów bony upominkowe. Pierwsze trzy drużyny w każdej z kategorii i najlepsi strzelcy uhonorowani zostali pucharami, medalami i statuetkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Rokietnica, Radę Gminy Rokietnica i Sołtysa Sołectwa Rokietnica Józefa Fudalę oraz piłkami od firmy Bajerbud i ROSfit. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Dla dzieci zostały przygotowane dwa konkursy: rysunkowy pt. „KOCHAM MOJA OJCZYZNĘ, KOCHAM MOJĄ PIŁKĘ” i konkurs wiedzy historycznej dla dzieci i rodziców na temat 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Obydwa konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Żadne dziecko biorące udział w konkursach nie odeszło do domu bez upominku.

Konkursy zakończyły się losowaniem nagród głównych, którymi były zestawy playmobili ufundowane przez sklep Juupi Heleny Pukszta oraz nagród pocieszenia.

Turniej miał też wiele dodatkowych atrakcji, szczególnie dla dzieci. Oblegane było stoisko z ekspozycją zabawek playmobil, którymi można było się bawić, zaś przy dmuchańcu – skakańcu nadzorowanym przez Teresę Wieczorek, dyrektor GOK, była niekończąca się kolejka.

Jak co roku nie zabrakło pysznych placków, chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kaszanki i doskonałych flaczków. Symboliczny ogromny tort ufundowany przez Cukiernię „U Kamilka” Artur Lisiak, tym razem został wniesiony przez juniora – Kamila Lisiaka.

Obok zasadniczej części Turnieju – gry piłkarzy, nie zabrakło ważnych akcentów, które od lat tworzą jego klimat i charakter. Na początek był więc wyjątkowy hymn i symboliczne kopnięcie piłki. Zaś każdej z ceremonii wręczania nagród i pucharów towarzyszył śpiew i pokaz taneczny. Turniej zakończył się wspólnym zdjęciem i corocznie śpiewaną przez Anię piosenką pt. „Telefon”.

W imieniu rodziny dziękuję wszystkim za czas poświęcony na zorganizowanie, przygotowanie i uczestniczenie w VII już amatorskim Turnieju, po to, by rywalizować, kibicować, bawić się z całą rodziną – po prostu spotkać się w miłej, sportowej i rodzinnej atmosferze, aby uczcić pamięć Marcina.

Dziękuję:

 • Kolegom i koleżankom, którzy już po raz siódmy zorganizowali turniej, w tym szczególnie: Andrzejowi Żebrowskiemu, Jackowi Bieleckiemu, Arturowi Lisiak, Józefowi Fudala;
 • Władzom Gminy: Wójtowi Bartoszowi Derechowi, Sekretarz Danucie Potrawiak, Kindze Owsian i Katarzynie Sokulskiej;
 • Prezesowi ROS – Jerzemu Maciejewskiemu;
 • Kapitanom, trenerom i zawodnikom poszczególnych drużyn juniorów i seniorów;
 • panom sędziującym i prowadzącym mecze;
 • Ratownikowi medycznemu;
 • Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i obsługę Turnieju, w szczególności: Andrzejowi Żebrowskiemu, Jackowi Bieleckiemu, Zdzisławowi Szatkowskiemu, Wiesławowi Chojnackiemu, Adrianowi Maternik, Kazimierzowi Fudala, Małgorzacie Dudek;

Dziękuję za przygotowanie i prowadzenie animacji dla dzieci:

 • Monice, Dominice, Marysi, Ani, Beacie, Joannie Horemskiej, Beacie i Marcinowi Mądrym;
 • pani Helenie Pukszta właścicielce sklepu Juupi za przekazanie głównych nagród w konkursach dla dzieci oraz pani Magdalenie Pilarczyk za upominki;
 • Dyrektor Biblioteki Gminnej im. Marii Konopnickiej i GOK w Rokietnicy Teresie Wieczorek;

Dziękuję wszystkim, którzy zapewnili poczęstunek w szczególności:

 • państwu Ryszardowi i Teresie Dziamskim, Magdzie i Arturowi Pilarczykom, Cukierni „U Kamilka”, Piekarni Piotra Łakomego, Restauracji „Pod Gruszą”;
 • paniom Danucie Potrawiak, Marii Domagała, Małgorzacie Dudek, Izabeli Dziamskiej, Monice Byczyk, Halinie, Grażynie, Wandzie, Magdalenie, Sylwii Fudala – za pyszne wypieki.

Dziękuję sponsorom:

Cukierni „U Kamilka”; Piekarni Piotr Łakomy; Ewie i Maciejowi Szturemskim; Małgorzacie i Zbigniewowi Muszyńskim; P.U. RUMCYK Roman Goraj; Ewie Nadolnej Sklep Spożywczo Przemysłowy En; Firmie Military Rokietnica; Firmie BAJERBUD Anita Bajerlein-Muszyńska i wszystkim anonimowym darczyńcom.

Dziękuję:

 • panom fotografom: Adamowi i Krzysztofowi Michta oraz Wojciechowi Chwalińskiemu;
 • paniom grającym w drużynach kobiet „niebieskich i czerwonych”;
 • Ani i Marysi za śpiew i taniec;

wszystkim kibicom i gościom.

Raz jeszcze dziękuję z całego serca wszystkim, za zaangażowanie, za wsparcie, za uśmiech, za wspaniałą rodzinną atmosferę, dziękuję Wam za to, że byliście z nami, dziękuję za pamięć.

Do zobaczenia! Pamiętaj wrzesień przyszły rok!

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!