Aktualności

Rozliczenie PIT w Urzędzie Gminy Rokietnica

data publikacji: 14/04/2022

KATEGORIA: Komunikaty

21 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:00-14:00 w budynku B Urzędu Gminy Rokietnica (dawne pomieszczenia OPS), ul. Golęcińska 1 będzie można skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego Poznań-Jeżyce w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych. Podczas swojego dyżuru pracownicy Urzędu Skarbowego Poznań-Jeżyce rozwieją Państwa ewentualne wątpliwości dotyczące rozliczeń podatkowych oraz pomogą w przesłaniu wypełnionego zeznania podatkowego drogą elektroniczną do urzędu skarbowego.

Osoby chcące uzyskać pomoc w rozliczeniu i/lub przekazaniu PIT drogą elektroniczną proszone są o zabranie ze sobą rocznego zeznania podatkowego za 2020 r. oraz wszystkich informacji od płatników PIT-11 (Informacja o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy) i PIT-8C (Informacja o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych) za 2021 r.

Przypominamy także o możliwości przekazania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Mogą to zrobić również emeryci, za których zeznanie podatkowe wypełnia ZUS/KRUS. W tym celu należy wypełnić formularz PIT-OP.

Podatnicy korzystający z ulg podatkowych muszą, oprócz złożenia zeznania podatkowego, złożyć razem z nim druk informujący o ulgach i odliczeniach – PIT/O.

Więcej informacji nt. PIT, w tym m. in. formularze do pobrania oraz dostęp do usługi Twój e-PIT znajdują się na stronie: www. podatki.gov.pl.

Mapa – wyszukiwanie adresów

NEWSLETTER

Dowiedz się pierwszy o nadchodzących imprezach kulturalnych
i wydarzeniach z życia Gminy Rokietnica!

REGULAMIN